SOL Coin Hedef, Solana’nın Geleceği Ne Olacak? | Solana Projeler Neler?

Kripto Bülten’de bu hafta Melis Hazal Karagöz Solana’yı yorumluyor. Solana CEO’sundan yeni açıklama geldi. Ethereum Killer olarak bilinen Solana, fiyat dalgalanmalarıyla Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Solana projeleri neler, Solana SOL Coin geleceği ne olacak, Solana Ethereum’u geçer mi, Solana yükselecek mi, SOL Coin ne olacak artacak mı?

Solana’nın Geleceği Ne Olacak?

Popüler altcoin, 15 mart’ta büyük çaplı bir ralli başlattı. özellikle kurumsal alıcıların ilgisini çeken kripto para birimi, bu yükselişin ikinci haftasında, toplamda 87 milyon dolarlık bir miktarla bitcoin’den sonra en çok kurumsal giriş alan kripto oldu.

15 Mart’ta 79 dolar seviyelerinden girdiği yolda, solana, 2 haftadan birazcık daha fazlasına yayılan bir periyotta fiyatını kabaca yüzde 75’e yakın yükseltti. Altcoin’in 2 Nisan’daki değeri 141 dolara ulaşarak 2021 yılını hatırlattı. Bu zaman aralığında solana’ya ya da kısaca SOL’a enerji enjekte eden önemli gelişmeler oldu.

En büyük nft alım satım platformu opensea’de solana tabanlı nft’lerin listelenmesi haberi bunlardan biriydi. 24 saatte yüzde 12’lik bir çıkış yaptı ve geri de dönmeyerek bu yükselişi rallisinin içine yedirdi. Aynı haberle Solana’daki NFT hacmi ise cryptoslam verilerine göre, yüzde 80’in üzerinde arttı.

6 Nisan’da tamamlanan Opensea’nin solana entegrasyonu sonrası, o hafta platformda solana nft’lerinin satışı yüzde 60 artarken ethereum nft’lerinin satışı yüzde 15 azaldı. Projenin önde gelen ethereum killer’lardan biri olduğunu belirtmiştik, Ethereum, NFT’ler için birincil ağ olmaya devam ederken ikinci sırada gelen Solana’nın da bu başarısıyla ether’e küçük bir darbe indirmeyi başardığını belirtelim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.706,40 TL 1,55%
ethereumETH/TRY
17.467,54 TL 1,96%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
3.610,49 TL 2,32%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,31%
xrpXRP/TRY
5,24 TL 1,67%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 1,96%
solanaSOL/TRY
545,56 TL 1,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 1,11%
Bağlantıyı kopyala