Snowden El Salvador Kararını Destekleyerek Örnek Gösterdi

Snowden bitcoin el salvador

Eski CIA ajanı Edward Snowden, Bitcoin’in son zamanlarda El Salvador tarafından yasal ihale olarak kabul edilmesi hakkında yorum yaptı. Diğer ulusların da BTC‘yi benimsemelerinin artık önemli olduğuna inanıyor.

“Geç kalanlar tereddüt ettiklerine pişman olabilir”

Snowden, 7 Eylül’de McDonald’s‘da El Salvador şubesinde yemeğinin ücretini Bitcoin ile ödeyen kripto gazeteci Aaron van Wirdum’un bir gönderisine yorum yaptı ve Twitter’da bu gerçekle övündü.

Eski ajan gönderisinde, artık lider kripto para birimini satın almaya başlamak için “rakip ülkeler üzerinde baskı” olduğunu yazdı. Snowden, Bitcoin’in tasarımının erken benimsemeyi büyük ölçüde teşvik ettiğini belirtti.

Oyunun sonlarında Bitcoin’i benimseyen ulusların bunu yapmaktan pişman olabileceğine inanıyor.

Bitcoin

Snowden Bitcoin’e Bakış Açısının Geçmişi

Geçen yılın Mart ayında Snowden, ilk kez biraz Bitcoin satın almak istediğini ifade etmişti. 

Gönderisi, ertesi gün, yani 13’üncü Cuma günü, Bitcoin’in bir günlük düşüşün ardından hala %50 düştüğü sırada yayınlandı. O gün sadece kripto piyasası değil, borsa ve diğer geleneksel varlıklar da ağır bir kanama geçirdi. Ham petrol de sıfırın altına düştü.

Birçok Bitcoin kullanıcısı, Bitcoin’in 8.000 dolar seviyesinden 4.000 doların altına düştüğü o iki günde düşüşü satın aldıklarını tweetledi.

Ancak daha sonra Snowden, gizlilik eksikliği nedeniyle Bitcoin’i eleştirmişti.

Benzer bir düşüş 7 Eylül’de Bitcoin , 50.767 dolardan 44.672 dolara kadar büyük bir düşüş göstermesiyle yaşandı. Daha sonra 47.000 dolarlık bölgeye küçük bir toparlanma yaptı. Ancak, El Salvador’da resmi kabule rağmen, birçok tüccar görünüşe göre masadan karları süpürdüğü için tekrar 44.500 dolar alanına düştü.

Haberimizin yazımı itibarıyla, lider kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre 46,091 dolardan fiyatlanıyordu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 404.603,40 TL 1,05%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.979,69 TL 2,59%
cardano
Cardano (ADA) 20,35 TL 2,67%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.550,45 TL 2,83%
xrp
XRP (XRP) 9,20 TL 2,70%
solana
Solana (SOL) 1.244,78 TL 7,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 306,04 TL 1,03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,14 TL 3,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,06%
Copy link
Powered by Social Snap