Slovenya, Kripto Vergilendirmesi İçin Harekete Geçti

btc 2

Slovenya basınına göre ülkenin vergi dairesi, kripto vergilendirme kurallarını değiştirmek için yebni bir teklif hazırladı. Yapılması planlanan değişikliğe göre, kripto harcaması veya fiat paraların dönüştürülmesini içeren işlemler %10’luk bir oranla vergilendirilecek.

Slovenya Cumhuriyeti Mali İdaresi (FURS), vergilendirme rejiminde bir değişiklik önerdi. FURS, kripto paralara %10’luk bir vergi uygulamayı planlıyor.

Vergi dairesi, bu teklifle birlikte ülkedeki vergilendirmenin önemli bir oranda daha basit hale geleceğini iddia ediyor.

Mali yönetim, vergi değişikliğinin yapılması halinde, kriptolarla yapılan birçok işlemi incelemek zorunda kalmayacaklarını açıkladı.

FURS şu anda binlerce işlemi kontrol etmek durumunda. İdare, dijitalleşen dünyada vergilendirme konusunun daha basit yollarla gerçekleşmesini istiyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 366.449,05 TL 1,34%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.999,84 TL 4,11%
tether
Tether (USDT) 8,67 TL 0,16%
cardano
Cardano (ADA) 17,89 TL 2,63%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.071,52 TL 2,85%
xrp
XRP (XRP) 7,98 TL 2,12%
solana
Solana (SOL) 1.124,98 TL 5,61%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,16%
polkadot
Polkadot (DOT) 238,21 TL 5,20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,77 TL 2,73%
Copy link
Powered by Social Snap