SkyBridge Capital’in Kurucusu SEC’e Tepki Gösterdi

skybridge capitalin kurucusu sec

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) Grayscale spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nu (ETF) piyasa manipülasyonu endişeleri nedeniyle reddetme kararına hala tepki gösterdi.

SkyBridge Capital’in Kurucusu Anthony Scaramucci SEC’e Tepki

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, SEC’in Grayscale spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nu (ETF) reddetmenin “ABD’nin finans sektöründeki hakimiyetini ilerletmesi için kaçırılmış bir fırsat” olduğunu belirtti. 

skybridge capitalin kurucusu sece tepki gosterdidf

Scaramucci’ye göre, SEC’in bu kararının düzenleyici kurumun belirsizliğinin gelecekte ABD’nin finansal açıdan etileyeceğini söyledi:

Ülke için kaçırılmış bir fırsat. Yüz yıldan fazla bir süredir finansal hizmetler liderliği mantosuna sahibiz. SEC’in Avrupalıların ve Kanadalıların nakit ETF’ye izin verdiği bu yönde hareket etmesi, bu sadece büyük bir kaçırılmış fırsat. SEC artık Ekonomik Yaratıcılığı Durdurun anlamına geliyor.

Hatırlatmak gerekirse SEC, kısa süre önce Grayscale’in 13,5 milyar dolarlık Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) şirketin yoğun çabalarına rağmen spot tabanlı bir Bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddetti. 

Ek olarak özellikle, bu spot Bitcoin ETF’nin onaylanması, bireyler ve kurumlar için Bitcoin’e yatırım yapmak için düşük maliyetli ve kolay erişilebilir bir yol sunma fırsatı olarak görülüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala