SkyBridge Capital, Bir Ethereum Fonu Başlattığını ve Bir ETH ETF Başvurusu Yapacağını Açıkladı

Abone Ol:google-news
0
02/07/2021

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, firmasının özel bir Ethereum fonu başlattığını açıkladı. Scaramucci ayrıca bu hafta katıldığı bir podcast’te firmasının bir Ethereum ETF başvurusu yapacağını doğruladı. SkyBridge Capital, şimdiye kadar 500 milyon dolarlık yatırım ile Bitcoin’e odaklanmıştı.

SkyBridge Capital’ın CEO’su Anthony Scaramucci, bu hafta yayınlanan bir podcast’te, yatırım firmasının 1 Temmuz’da özel bir Ethereum fonu başlattığını ve bir Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulunacaklarını doğruladı. Yatırımcı, Salı günü yayınlanan The Scoop podcast’inde SkyBridge Capital’in kripto para genişleme planlarından bahsetti:

“1 Temmuz […] özel bir Ethereum fonu başlatıyoruz, bir ethereum fonu da diyebilirsin […] Ethereum için bir ETF başvurusunda bulunacağız, bu şeylerin ne zaman olacağını kimse tahmin edemez.”

Scaramucci lansman veya listeleme hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

Scaramucci ayrıca SkyBridge Capital’ın Salı günü Ethereum, Bitcoin ve kripto paraları destekleyen ve bunlarla bağlantılı halka açık varlıkları içeren bir dijital inovasyon ETF’si için başvurduğunu da açıkladı. 

SkyBridge Capital şimdiye kadar Bitcoin’e odaklanmıştı. Firma bu yılın başlarında bir Bitcoin ETF başvurusunda bulundu ve yaklaşık 500 milyon dolarlık kripto para yatırımına sahip bulunuyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu henüz herhangi bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı.

Bitcoin’in dijital altın olduğuna inanan Scaramucci, podcast’te “geçen yılın Mayıs ayında bana ‘ne zaman bir ETF’miz olacak’ diye sorsaydınız, şimdiye kadar olacağını düşünürdüm” dedi. ABD’nin küresel finansal sistemin lideri statüsü nedeniyle, ülkenin daha açık olacağını ve Bitcoin ve diğer tanımlayıcı unsurların yükselişine daha hızlı ve daha olumlu yanıt vereceğini düşündüğünü söyledi.

Eski Beyaz Saray yetkilisi Scaramucci, SkyBridge’in mevcut Bitcoin ve kripto para ile ilgili fonlarını büyütmeye devam edeceğini de söyledi.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 341.286,29 TL 6,44%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.603,78 TL 3,11%
tether
Tether (USDT) 8,58 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.671,21 TL 1,43%
cardano
Cardano (ADA) 10,89 TL 1,39%
xrp
XRP (XRP) 5,49 TL 1,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,56 TL 0,62%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,76 TL 1,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 121,45 TL 2,68%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,88%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap