Sky Mavis COO’su, Ronin Saldırısında Sorumluluğu Üstlendiklerini Açıkladı

Sky Mavis COOsu Ronin Saldirisinda Sorumluluğu Üstlendiklerini Açikladi

Hatırlarsanız kısa bir süre önce sizlerle Axie Infinity’nin Ethereum yan zinciri olan Ronin, devasa bir saldırıya maruz kalmış ve yaklaşık olarak 625 milyon dolarlık varlık çalınmıştı. Son olarak Sky Mavis’in COO’su Aleksander Larsen, Ronin saldırısı konusunda tüm sorumluluğu aldıklarını söyledi.

Sky Mavis COO'su, Ronin Saldırısında Sorumluluğu Üstlendiklerini Açıkladı

Sky Mavis Ronin Saldırısında Sorumluluğu Üstlendiklerini Açıkladı

Sky Mavis COO’su ve Kurucu Ortağı Aleksander Larsen, Axie Infinity’nin Ronin ağının 625 milyon dolarlık istismarına ilişkin içeriden bir bakış açısı paylaştı. Ek olarak yaşanan saldırı sonrası Binance ve risk sermayedarlarından kurbanlara geri ödeme yapmak için gelen finansal destek sağlama üzerine çalıştıklarını da belirtti. 

Blockchain köprülerinin güvenliği son dönemde hiç olmadığı kadar önemli bir rol oynuyor. Atlanılan en ufak bir nokta, kullanıcıların milyonlarca dolarlık saldırı altına kalmasıyla sonuçlanabiliyor.

Bu konu hakkında konuşan Larsen, şu ifadelere de yer verdi:

“Biz ilerici merkeziyetsizlik yolunda ilerlemeye odaklanan bir ekibiz. Ancak yapılan tüm trade işlemleri, bizi gerçekleşen saldırıya karşı savunmasız bırakmış oldu.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.502,43 TL 0,92%
ethereumETH/TRY
31.351,60 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
15,83 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
4.803,54 TL 2,88%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,86 TL 0,62%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
819,52 TL 0,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 0,50%
Bağlantıyı kopyala