Sırbistan, Üç Kripto Borsasının Lisans Başvurusunu İnceliyor

sirbistan uc kripto borsasinin lisans basvurusunu inceliyor

Kripto para borsaları, dünyanın farklı yerlerindeki ülkelerde faaliyet göstermek için ülkelerin gerekli prosedürlerini yerine getiriyor. Ülkeler de borsaların başvurularına dair incelemeler yapıyor. Bunun son örneğini Sırbistan’da görüyoruz. Sırbistan şu sıralar üç kripto borsası için gerekli incelemeleri yapıyor.

Sırbistan, Üç Kripto Borsası için Evrakları İnceliyor

Sırbistan‘da yetkili makamlar şu sıralar lisans almak için başvuru yapan üç kripto borsasının başvurusunu izliyor. Hükümet, bu platformların vatandaşlarına yasal kripto ticareti seçenekleri sunmasına izin vermeye hazır olduğunu belirtti.

Hükümet, Sırbistan vatandaşlarına yasal olarak kripto ticareti yapma şansı sunmak için borsaları bir hafta içinde lisanslamak konusunda iyimser bir bakışa açısına sahip.

sirbistan uc kripto borsasinin lisans basvurusunu inceliyor 2

Konuyla ilgili açıklamayı yapan isim Sırbistan Maliye Bakanı Sinisa Mali oldu. Mali, hükümetin kripto borsalarına lisans vermeye hazırlandığını duyurdu. Ayrıca dört borsanın lisans başvuru ücretini hali hazırda ödemiş olduğunu da söyleyen Mali, kripto piyasasının ülkede yavaş ama emin adımlarla ilerlediğine dikkat çekti.

Bakan ayrıca Sırbistan’ın 2022’de kurulmuş bir kripto borsası geliştirdiğini söyledi. Ayrıca Sırp hükümetinin Belgrad Menkul Kıymetler Borsası için bir büyüme stratejisi üzerinde çalıştığını da açıkladı.

Sırbistan, Haziran 2021’de kripto düzenleme yasası çıkardığını duyurmuştu. Yasayla birlikte ülkede kripto para tutan kişilerin sayısı arttı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 483.938,16 TL 1,63%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.884,05 TL 3,28%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.839,92 TL 3,07%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,44 TL 0,12%
cardano
Cardano (ADA) 13,72 TL 4,35%
xrp
XRP (XRP) 8,01 TL 2,66%
solana
Solana (SOL) 1.200,16 TL 0,50%
terra-luna
Terra (LUNA) 862,33 TL 2,46%
polkadot
Polkadot (DOT) 235,89 TL 0,67%
Bağlantıyı kopyala