Sınır Ötesi e-CNY Kullanımı için Teşvikler Sunuluyor

sinir otesi e cny kullanimi icin tesvikler sunuluyor

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guangdong eyaletine bağlı olan Shenzhen, Çin’in Silikon Vadisi olarak da tanınıyor. Şu sıralar bölgede e-CNY ile ilgili önemli çalışmalar yapılıyor. Bölgede, sınır ötesi e-CNY kullanımını teşvik etmek ve fintech şirketlerini e-CNY uyumlu işler geliştirmeye motive etmek için 1,57 milyon yolar yani 10 milyon yuan tahsis edileceği açıklandı.

Sınır Ötesi e-CNY Kullanımı için Ödüller Açıklandı

Shenzhen’de finans bölgesi olarak tanımlanabilecek Qianhai bölgesi konumlanıyor. Qianhai’de kısa süre önce “Qianhai’de Finansal Sektör Gelişimini Desteklemek için Özel Fonları Yönetmek için Geçici Önlemler” isimli bir belge yayımlandı. Belgede, sınır ötesi dijital yuan kullanımı senaryoları kullanan şirketlerin ödüllendirileceği yazıyor. Buradaki ödül miktarı ise 15,685 dolar ila 87,290 dolar (100.000 ila 500.000 yuan) arasında değişiyor. Şirket, sınır ötesi e-CNY transfer hacminin yüzde 1’ine dayalı olarak bonus alacak.

sinir otesi e cny kullanimi icin tesvikler sunuluyor 2

Dijital yuan üzerine yeni kurulan araştırma merkezlerinin her biri de 78,292 dolar yani 500.000 yuan ile ödüllendirilecek. Dijital yuan ile iş yapan ve Qianhai‘ye taşınan kurumlar da 156,580 dolar ila 469,740 dolar (1 milyon ila 3 milyon yuan) arasında ödül alabilecek.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala