Singapur’un Kripto Grubundan Genel Ödünç Verme Yasağına Tepki

singapurun kripto grubundan genel odunc verme yasagina tepki

Singapur’un ana kripto lobi grubu, merkez bankasının kripto şirketlerinin perakende müşterilerinin kripto para birimlerini ödünç vermesini engelleme önerilerini, böyle bir yasağın “aşırı kısıtlayıcı” olması sebebiyle reddetti.

Singapur Blockchain Derneği Son Karara Tepki Gösterdi

Singapur’un önde gelen kripto lobi grubu, Singapur Blockchain Derneği, geçen ayın sonlarında Singapur Para Otoritesi’ne gönderilen bir geri bildirime göre, böyle bir genel yasağın insanları kripto para birimlerini ödünç vermek için düzenlemeye tabi olmayan resmi olmayan firmalar aramaya itebileceğini belirtti.

Söz konusu belgeler, perakende satış teşvikleri sunmak gibi alanlarda aynı fikirde olmasa da, müşterilerin kripto para satın almak için borç almasının yasaklanması ve müşteri varlıklarının şirketin kendi varlıklarından ayrılması gibi öneriler üzerinde anlaşmalar içeriyor.

Borç verme kripto para birimleri konusunda dernek, bunun müşterilerin dijital ödeme token’leri tutmanın cazibe merkezlerinden biri olan faiz kazanmalarına izin verdiğini söyledi. Singapur Merkez Bankası, perakende müşterileri dalgalı kripto para piyasasından korumak için firmaların getiri elde etmek için kripto para ödünç vermesini ya da staking yapmasını kısıtlamak ve kullanıcıların token alımlarını finanse etmek için borçlanmasını durdurmak da dahil olmak üzere bir dizi daha sıkı ek önlemler önerdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.757,00 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
30.677,96 TL 3,05%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.163,41 TL 1,34%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
7,52 TL 3,94%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,38 TL 2,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 5,10%
matic-networkMATIC/TRY
22,59 TL 5,16%
Bağlantıyı kopyala