Singapur: Kriptoda Kötü Davranışa Tolerans Yok

singapur kriptoda kotu davranisa tolerans yok

Singapur’un mali düzenleyicisi Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para sektörünü yakından takip ediyor. Singapur Para Otoritesi (MAS) baş fintech yetkilisi Sopnendu Mohanty, kısa süre önce kriptodaki kötü davranışlarla ilgili konuştu.

Singapur, Kripto Sektöründeki Kötü Davranışları Affetmeyecek

Singapur Para Otoritesi (MAS) baş fintech yetkilisi Sopnendu Mohanty, Financial Times‘a bir röportaj verdi. Mohanty, piyasadaki herhangi bir kötü davranışa toleranslarının olmadığını belirterek, “Biri kötü bir şey yaparsa, acımasız bir şekilde tepki veririz” dedi.

Burada Mohanty’nin yorumları Singapur merkezli Terraform Labs’in yaşadıklarına gönderme olarak değerlendirildi.

singapur kriptoda kotu davranisa tolerans yok 2

Mohanty’ye göre, mevcut piyasa kargaşası, dünyanın büyük ölçüde “özel para biriminde” kaybolmasının bir sonucu. Mohanty, aynı zamanda kripto firmalarına kolayca lisans verilemeyeceğini de belirtti. Düzenleyici, bu süreci yavaş ve sağlam bir şekilde ilerletecek.

MAS’ın şimdiye kadar onay verdiği şirket sayısı 14. Bu haftanın başlarında Crypto.com, Genesis ve kripto ticaret platformu Sparrow da ülkede, prensipte onay aldı.

Yakın zamanda ağır kayıplar yaşayan Three Arrows Capital, düzenleyici ortam bozulduğu için Dubai için Singapur’dan ayrılacağını açıklamıştı.

MAS, Binance’ten tüm kripto transferlerini durdurmasını istemişti. Bu isteğin ardından Binance de Singapur birimini kapattı ve lisans başvurusunu geri çekti.

Sonuç olarak, genel bir perspektiften bakarsak, Singapur’un kripto sektörüne bakışında bir değişikli olduğunu söyleyebiliriz. Ülke daha önce sektöre biraz daha sıcak bakıyordu. Ancak son aylarda sert bir duruş sergilemeye başladı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
332.101,07 TL 1,82%
ethereumETH/TRY
18.824,73 TL 3,54%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
3.815,90 TL 3,80%
binance-usdBUSD/TRY
16,81 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
5,43 TL 0,00%
cardanoADA/TRY
7,71 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
590,17 TL 5,20%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,08%
Bağlantıyı kopyala