Singapur, Kripto Borsası Hodlnaut’a Soruşturma Başlattı

avukat yazi yazma 1280x720 1

Kripto para sektörü FTX borsasından aldığı darbe ile zorlu bir dönemden geçiyor. Bununla beraber sektörde birçok önemli gelişme yaşanıyor. Son olarak Singapur polisi kripto borsası Holdnaut hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

Singapur’dan Kripto Borsası Hodlnaut’a Soruşturma

Singapur polisi kripto borsası Holdnaut hakkında soruşturma başlattı. Raporlara göre; polis teşkilatının beyaz yakalı bölümü, şirket ve yöneticileri tarafından yapılan dolandırıcılık ve dolandırıcılık iddialarını araştırıyor.

Soruşturma raporu, bu yılın başlarında kripto krizinden etkilenen birçok kripto şirketinden biri olan sorunlu Singapur merkezli borsa için son darbe oldu.

Hodlnauta Bir Darbe de FTXten Geldi 2

Bu ayın başlarında borsa, feshedilmiş FTX borsasında sıkışmış 13,3 milyon dolar değerinde kriptoya sahip olduğunu ve toparlanma sürecine bir darbe daha vurduğunu açıklamıştı. Holdnaut, Terra ekosisteminin çökmesi nedeniyle yaklaşık 189,7 milyon dolar kaybettiği bildirildikten sonra ağustos ayında para çekme işlemlerini dondurmuştu.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Singapur merkezli kripto lending şirketi Hodlnaut, daha önce para çekme işlemlerini askıya aldığını açıklamış ve devamında alacaklı koruması için başvuruda bulunmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.400,43 TL 1,59%
ethereumETH/TRY
24.022,01 TL 2,68%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.472,43 TL 1,52%
usd-coinUSDC/TRY
18,64 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,64 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
7,33 TL 0,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
6,07 TL 1,69%
matic-networkMATIC/TRY
17,34 TL 1,96%
Bağlantıyı kopyala