Sinema Salonu Zinciri Regal, Kripto Para Kabul Edecek

regal sinemalari odemelerde kripto para kabul edecek 3

Kripto varlıklarla ödeme kabul eden sinema zincirlerinin sayısı artıyor. Bu konuda AMC’nin adını sık sık duyar olmuştuk. Şimdi bir haber de Regal’den geldi. Sinema salonu zinciri Regal, sinema bileti ödemeleri için bazı kripto para birimlerini kabul edeceğini duyurdu. Bugün yapılan açıklamaya göre, Regal, dijital ödeme firması Flexa ile bu amaç doğrultusunda bir ortaklık kurdu. Regal, önümüzdeki aralık ayı itibariyle ödemelerde kripto varlık kabul edilmeye başlanacağını belirtti.

regal sinemalari odemelerde kripto para kabul edecek 2

Regal Sinemaları Kripto Para ile Ödeme Alacak

Sinema zinciri Regal ile dijital ödeme platformu Flexa bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık kapsamında Regal, kripto ile ödeme almaya başlayacak.

Sinema biletlerinin ödemesinde, kabul edilecek kripto para birimleri arasında; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK) ve Cosmos (ATOM)’un yer alacağı söylendi. Şirket, müşterilerin USD Coin ve Gemini gibi sabit para birimleri ile ödeme imkanı sunulacağını da duyurdu.

Regal pazarlama direktörü Ken Thewes, kripto varlıklarla ödeme imkanıyla alakalı açıklama yaptı:

Bu heyecan verici ortaklık; Dogecoin, stablecoin’ler ve Bitcoin dahil olmak üzere dijital para birimlerini ödemelerde kullanma imkanı tanıdı. Böylece, sinema salonlarımızda basit ve tamamen temassız bir şekilde kolayca ödeme kabul edebileceğiz.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.448,72 TL 1,51%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 3,87%
tetherUSDT/TRY
17,94 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.715,76 TL 1,30%
cardanoADA/TRY
10,11 TL 2,62%
xrpXRP/TRY
6,68 TL 2,92%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
792,78 TL 3,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,38 TL 4,48%
Bağlantıyı kopyala