Sinema Devi AMC, Shiba Inu’yu Kabul Edeceğini Doğruladı

sinema devi amc shiba inu kabul edecegini dogruladi

Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC, daha önce Shiba Inu yatırımcılarını heyecanlandıran bir adım atmıştı. AMC CEO’su şirketin ödeme yöntemi olarak Shiba Inu’yu kabul edip etmemesine dair bir Twitter anketi başlatmıştı.

Şimdi ise AMC Theatres CEO’su Adam Aron yaptığı bir açıklama ile Shiba Inu’yu ödeme seçeneği olarak ekleyeceğini doğruladı. Adam Aron, şirketin, hali hazırda en büyük ikinci meme parasını müşterilerine getirmek için çalıştığının altını çizerken şunları söyledi:

Şimdi Shiba Inu’yu para birimi olarak nasıl alacağımızı bulmaya çalışıyoruz. Bu, kripto para birimi hit geçit törenimizde bir sonraki adım. 

sinema devi amc shiba inu kabul edecegini dogruladi

AMC CEO’su Eylül ayında şirketin, yıl sonuna kadar çevrim içi bilet ödemeleri için Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash kabul edeceğini söylemişti. Ayrıca bu ayın başlarında Dogecoin ve diğer kripto varlıklarla AMC dijital hediye kartları satın alınabileceğini duyurdu.

AMC’ye Shiba Inu ile İlgili Yorum Yağdı

AMC Theatres CEO’su Adam Aron, meme kripto para birimiyle ilgili mesajlarla dolup taştıktan sonra şirketin Dogecoin ödemeleri eklemesi gerekip gerekmediğini öğrenmek için bir Twitter anketi başlatmıştı. Twitter kullanıcılarının çoğunluğu Dogecoin’i kabul etme lehinde oy kullandıktan sonra şirket, meme coin’in 2022’nin ilk çeyreğinde mevcut ödeme seçenekleri arasında olacağını doğruladı.

Dogecoin’in ardından gözler son zamanlarda yükselişleriyle gündeme gelen Shiba Inu’ya çevrildi. Bu duyuruların ardından AMC’ye Shiba Inu’nun ödeme seçeneği olarak sunulması konusunda birçok yorum geldi. Bu istekler sonucu AMC Theatres CEO’su Adam Aron, Shiba Inu için de bir anket düzenledi. Oylama sürecinde 153.100 kullanıcı katılımda bulundu ve katılımcıların yüzde 81,4’ü bu girişimi destekledi.

Diğer yandan hatırlatalım; AMC, şirketin bilançosunda tutabileceği kendi dijital parasını çıkarmayı da düşünüyor. Bunun da ötesinde, NFT’leri de keşfetmeyi planlıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
463.003,93 TL 3,77%
ethereumETH/TRY
31.477,92 TL 4,65%
tetherUSDT/TRY
15,48 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,51 TL 0,17%
binance-coinBNB/TRY
4.617,50 TL 3,12%
xrpXRP/TRY
6,62 TL 3,27%
cardanoADA/TRY
8,74 TL 4,11%
solanaSOL/TRY
848,30 TL 3,57%
binance-usdBUSD/TRY
15,56 TL 0,28%
polkadotDOT/TRY
165,48 TL 7,91%
Bağlantıyı kopyala