Silvergate’in Operasyonlarını Sonlandırmasıyla Sygnum Bank Kullanıcı Artışı Görüyor

silvergatein operasyonlarini sonlandirmasiyla sygnum bank kullanici artisi goruyor

Kripto odaklı banka olarak faaliyet gösteren Silvergate Bank’ın operasyonlarının kısa bir süre önce sonlandırılacağı açıklanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nin en önde gelen kripto bankalarından birisi olan Silvergate Bank’ın operasyonlarını sonlandıracağının açıklanmasının ardından diğer bir tarafa kullanıcı kayması görünüyor.

Sygnum Bank’ın Kullanıcı Sayısı Artıyor

Sygnum Bank’ın Baş Müşteri Sorumlusu Martin Burgherr, Silvergate Bank’ın operasyonlarını sonlandırması ardından yeni açıklamalarda bulundu. İsviçre merkezli banka Sygnum Bank yetkilisi Martin Burgherr şu ifadeleri kullandı:

Bence sadece Amerika Birleşik Devletleri merkezli oyuncular bulunmuyordu. Bununla birlikte aynı zamanda dünyanın dört bir yanında Silvergate Bank’ı kullanan oyuncular bulunuyordu. Son zamanlarda oldukça fazla soru aldık, özellikle fonlar ve riskten korunma fonu tarafından, artık olanlardan dolayı bankacılık ortaklarını çeşitlendirmeye ihtiyaç duyduğunu belirtebilirim.

Kısa bir süre önce kripto odaklı banka olan Silvergate Bank’ın çatı şirketi Silvergate Capital Corporation, Silvergate Bank’ın operasyonlarını durduracağını ve gönüllü olarak Silvergate Bank’ı tasfiye edeceğini belirtti.

silvergatein operasyonlarini sonlandirmasiyla sygnum bank kullanici artisi goruyor 2

Bununla birlikte dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden birisi olan Marathon Digital cephesinden de Silvergate Bank’taki kredi olanaklarını sonlandıracağı açıklaması gelmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala