Silvergate’in CEO’su Bitcoin’in Geleceğinden Umutlu

Silvergatein CEOsu Bitcoinin Geleceginden Umutlu

Kripto para sektöründe yaşanan dalgalanmalar, neredeyse Bitcoin‘in (BTC) ortaya çıktığı ilk günden bu yana yaşanıyor. Son dönemde ise bu durum farklı bir boyut kazanmaya başladı. Regülasyonlar, FTX krizi ve dalgalı piyasalar etkisini sürdürürken yatırımcılar da tedirgin bir ruh hâline girdiler. Ancak Silvergate’in CEO’su Alan Lane‘e göre Bitcoin (BTC) için her zaman bir alıcı olacak.

Silvergatein CEOsu Bitcoinin Geleceginden Umutlu 2

Silvergate’in CEO’su: Bitcoin için Her Zaman Bir Alıcı Vardır

Silvergate CEO’su Alan Lane, kripto pazarında devam eden dalgalanma sürerken, Bitcoin’in (BTC) diğer dijital para birimlerinden sıyrıldığını söyledi.

Kanıt olarak Silvergate Exchange Network’ün (SEN) raporuna işaret eden Lane, “Bitcoin’in her şeyden ayrı olduğunu düşünüyorum ve bu, fiyatın ne kadar iyi durumda olduğu ve Bitcoin’e karşı borç verdiğimiz aktif bir SEN kaldıraç kitabına sahip olmamız gerçeğiyle açıkça görülüyor” dedi.

Lane, Silvergate’in müşterilerin dolar transferlerine günün her saati erişebilmesi için dayanacak şekilde inşa edildiği FTX’in çöküşünün ardından piyasaların hala düşüş eğilimi gösterdiğini de vurguladı:

“Mevduat yükselse de düşse de oynaklığı destekleyecek likidite ve sermaye oranlarına sahibiz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.466,25 TL 1,51%
ethereumETH/TRY
24.182,74 TL 3,06%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.514,01 TL 1,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,36 TL 0,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 2,91%
cardanoADA/TRY
6,06 TL 0,54%
matic-networkMATIC/TRY
17,41 TL 2,06%
Bağlantıyı kopyala