bitcoinBTC/TRY
1.590.337,66 TL 1,57%
ethereumETH/TRY
90.777,11 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
30,89 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
11.833,70 TL 7,97%
solanaSOL/TRY
3.204,67 TL 3,75%
xrpXRP/TRY
16,84 TL 2,40%
staked-etherSTETH/TRY
90.772,47 TL 2,15%
usd-coinUSDC/TRY
30,85 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
18,29 TL 3,75%
avalanche-2AVAX/TRY
1.156,23 TL 2,46%

Paylaş

Silvergate, Temettü Ödemelerini Askıya Aldı

silvergate temettu odemelerini askiya aldiwed

Kripto para sektöründe yaşanan düşüş, tüm kripto şirketlerinde ciddi zararlara yol açtı. Geçen yıl yaşanan düşüşe bir de şirket iflasları eklendi. İflas eden şirketler zincirinin son halkası olan kripto para borsası FTX ise endüstriye olan güveni tam anlamıyla sarstı ve çıkışları hızlandırdı. Silvergate, bu dönemde en fazla para çekme talebiyle karşılaşan şirketler arasında yer aldı. Kısa süre önce kripto odaklı banka, 2022’nin son çeyreğinde açıkladığı 1 milyar dolar zarar ile geçen yılın faturasını ortaya koydu.

Silvergate’den Temettü Ödemeleri ile İlgili Hamle

Kripto bankası Silvergate, zorlu piyasa şartlarına karşın yüksek likit bilançosunu korumak amacıyla temettü ödemelerini askıya aldı.

silvergate temettu odemelerini askiya aldiwefrfev

Zorlu süreçlerden geçen şirket, piyasa koşullarına karşın ayakta kalmanın yollarını arıyor. Son olarak kripto bankası, piyasa koşullarını göz önüne alarak likit bilançosunu korumak amacıyla yatırımcılarına temettü dağıtımını sonlandırdı.

Şirket, bu kararı kripto kışının fırtınasını atlatmak için verdiğini, ancak yine de dijital varlık müşterileri ile ilgili mevduatlarından daha fazla nakit pozisyonu sürdürdüğünü vurguladı:

Bu karar, şirketin kripto para sektöründeki son dalgalanmada yön verirken güçlü bir sermaye pozisyonuyla oldukça likit bir bilançoyu korumaya odaklandığını yansıtıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala