Silvergate Hisseleri Yüzde 50 Oranında Değer Kaybı Yaşadı

silvergate hisseleri yuzde 50 oraninda deger kaybi yasadi 2

Kripto dostu banka olarak ön plana çıkan Silvergate Bank, son dönemde artan işletme riskleri sebebiyle zor günler yaşıyordu. Banka cephesinde yaşanan bu durum sebebiyle pek çok kripto şirketi artık Silvergate ile çalışmaktan vazgeçtiklerini açıklamaya başladı. Son olarak kripto para borsası Coinbase ve Galaxy Digital, Silvergate ile çalışmayacaklarını açıklamıştı. Silvergate hisseleri, kripto şirketlerinin bu kararı sonrasında tüm zamanların en düşük seviyelerine geriledi.

Silvergate Hisseleri Tüm Zamanların En Düşük Seviyelerinde

Silvergate, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yayımlanan bir rapor sonrasında tepkilerin odağında yer aldı. TradingView verilerine göre, Silvergate hisseleri raporun yayımlanmasının ardından yüzde 48’den fazla bir düşüş yaşadı ve tüm zamanların en düşük seviyesi olan 6.92 dolara geriledi. Bu düşüş yaşanırken, Coinbase ve Galaxy Digital artık Silvergate ile çalışmayacaklarını açıklamıştı.

silvergate hisseleri yuzde 50 oraninda deger kaybi yasadi

Yaşanan bu gelişmelerin ardından kripto para borsası Coinbase’in hisseleri yüzde 8 seviyesinde bir düşüş yaşadı ve 60 doların altında işlem görmeye başladı. Bununla birlikte Kraken’in artık çalışmayacağını açıkladığı Signature Bank’ın hisseleri de yüzde 5 seviyesinde bir düşüş göstererek 106 dolardan işlem görmeye başladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.242,85 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.578,71 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.203,57 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,45%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,51%
staked-etherSTETH/TRY
33.365,34 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,77 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala