Silicon Valley Bank ve Signature Bank Portföyleri Hakkında Yeni Gelişme

silicon valley bank ve signature bank portfoyleri hakkinda yeni gelisme 2

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz haftalarda faaliyetleri sonlandırılan Silicon Valley Bank ve Signature Bank hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Konu hakkında bilgisi olan kaynakların aktardıklarına göre ABD’nin bankacılık alanındaki düzenleyici kurumu FDIC, Silicon Valley Bank ve Signature Bank portföylerinin satışını istiyor.

Düzenleyici Kurumdan Yeni Silicon Valley Bank ve Signature Bank Hamlesi

Reuters’ın konuya yakın kişilere dayandırdığı haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin bankacılık alanındaki düzenleyici kurumlarından birisi olan Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), iflas eden Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın yeni sahiplerinin reddetmiş olduğu menkul kıymet portföylerinin satışı için danışmanlar görevlendirdi.

silicon valley bank ve signature bank portfoyleri hakkinda yeni gelisme

Silicon Valley Bank’ın yeni sahibi First Citizens Bancshares Inc ve Signature Bank‘ı satın alan New York Community Bancorp Inc, iddiaların aksine varlıkları üstlenmeleri durumunda faiz oranları artık söz konusu varlıkların getirisinden çok yüksek olduğu için bu kayıpları da gidermek zorunda kalacaktı.

Son olarak Silicon Valley Bank‘ın ve Signature Bank’ın menkul kıymetler portföyleri, düzenleyici belgelere ve hükümet yetkililerinin açıklamalarına göre sırasıyla yaklaşık 90 milyar dolar ve 26 milyar dolar nominal değerlerde. Konu hakkında henüz FDIC cephesinden resmi bir açıklama gelmedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
552.009,47 TL 3,20%
ethereumETH/TRY
38.239,88 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
20,61 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.279,82 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
20,60 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 3,43%
staked-etherSTETH/TRY
38.208,74 TL 2,34%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 3,79%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 1,47%
matic-networkMATIC/TRY
18,30 TL 1,72%
Bağlantıyı kopyala