Shopify Satıcıların NFT Basmasına ve Satmasına İzin Verecek

shopify saticilarin nft basmasina ve satmasina izin verecek

Popüler e-ticaret ve ödeme hizmetleri şirketi Shopify, platformunda NFT basımına ve satışlarına izin verecek. Shopify web sitesinde yer alan bilgiye göre “NFT Beta” isimli hizmet şu anlık yalnızca ABD’de ikamet eden Shopify Plus satıcılarına açık durumda. Şirketin CEO’su Tobias Lütke, gelişmeyi şahsi Twitter hesabından duyurdu.

Shopify NFT Dünyasına Adım Attı

Shopify bu hizmeti sağlamak için Flow Block ağına dayalı NFT hizmetleri sunan GigiLabs ile işbirliği kurdu. Yeni NFT hizmeti dahilinde Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Near (NEAR) ve Flow (FLOW) gibi kripto para birimlerinde NFT basılabilecek.

shopify saticilarin nft basmasina ve satmasina izin verecek 2

NFT Beta” kapsamında yayınlanacak koleksiyonlar Shopify Payments ve Shop Pay dahil olmak üzere çeşitli yöntemler aracılığıyla satın alınabilecek. NFT satın alan müşteriler, satın aldıkları varlıkları doğrudan bağlantılı hesaplarına e-posta aracılığıyla ekleyebilecek.

Shopify, “NFT Beta” isimli bir hizmeti kullanıcılarına duyurdu. Kurum, temmuz ayında NFT projesine iyimser baktıklarını ve üstüne çalıştıklarını duyurmuştu. Coinbase‘in de geçtiğimiz haftalarda tarayıcı sürümüne NFT desteği eklediğini bildirmiştik. Ünlü müzayede evi Sothebys da geçtğimiz günlerde NFT hizmeti sunmaya başladığını bildirmişti.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala