Shiba Inu’dan Metaverse Projesi: Shiberse

shiba inudan metaverse projesi shiberse

Kripto para dünyasının en popüler isimlerinden olan Shiba Inu (SHIB), bu sefer de metaverse projesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Shiba Inu, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, metaverse projesi ‘Shiberse’ü duyurdu.

Shiba Inu Metaverse Projesi ile Dikkat Çekti

Kripto para piyasasının yaşadığı düşüş sonrası son günlerde yaklaşık olarak yüzde 24 değer kaybeden Shiba Inu (SHIB), yeni bir proje ile yatırımcılarını sevindirdi. Meme token, metaverse projesi üzerinde çalıştıklarını duyurduktan sonra Twitter üzerinden hızla beğeni topladı. Paylaşımda, ormanın ortasında dişlerinde bir çekiç tutan bir Shiba Inu köpeğinin karikatürize edilmiş bir modeli ise dikkat çekti.

shiba inudan metaverse projesi shiberse

Daha öncesinde paylaşılan fotoğrafın bulanık hâli oldukça ilgi toplamış ve merakları üzerine çekmişti.

Her ne kadar bugün yapılan paylaşımla projenin bir metaverse olduğu açıklansa da, projenin detaylarına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak ekip, daha fazla ayrıntı için sabırsızlandıklarını belirterek yakın zamanda detayların paylaşılacağının sinyalini verdi.

Diğer taraftan bu haberden Shiba Inu da (SHIB) etkilendi. Öyle ki gün içerisinde 0.00001884 dolara kadar düşen SHIB, haberimizin yazımı itibarıyla 0.00002134 dolardan alıcı buluyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala