Shiba Inu Topluluğu, BitMart’a Yardım Etmeyi Teklif Ediyor

shiba inu toplulugu bitmarta yardim edecek

Kripto para borsası BitMart dün belirttiğimiz üzere hacklendi. Bunun yanında yaşanan saldırı, 150 milyon dolarlık bir kayba yol açtı. Shiba Inu topluluğuda, zor durumda olan BitMart‘a yardım etmek istediğini belirtti. Shiba Inu kripto para biriminin resmi Twitter hesabı, ticaret platformuna yardım eli uzatmak için BitMart borsasını destekleyen bir paylaşımda bulundu:

Shiba Inu BitMart’a Yardım Eli Uzatıyor

BitMart son zamanların en büyük hack olaylarının birini yaşadı. Zor durumda olan ticaret platformuna ise yardım gecikmedi. Söz konusu saldırıyı gerçekleştiren hacker; Ethereum ve Binance Smart Chain üzerindeki 20’den fazla token ile birlikte yaklaşık 900 milyar Shiba Inu tokenı çaldığı biliniyor.

BitMart borsası şu anda bir güvenlik incelemesi yürütüyor. Bunun yanında para çekme işlemleri şimdilik askıya alındı.    Ayrıca kripto para borsası Huobi‘den de bir hamle geldi. Huobi yaşanan olayla ilgili olarak, işlemlerin dondurulmasında yardım teklifinde bulundu:

Hatırlatmak gerekirse; geçen hafta DeFi protokolü BadgerDAO, büyük bir saldırıya uğramıştı. Güvenlik araştırma şirketi PeckShield’e göre; protokol kullanıcılarının 120,3 milyon doları çalışmıştı. Son olarak Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky şirketin BadgerDAO hackinde para kaybettiğini doğruladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.210,91 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
34.727,37 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.733,16 TL 1,51%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,81%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,52%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
810,54 TL 2,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 9,36%
Bağlantıyı kopyala