Shiba Inu (SHIB) Yakımları Hızla Artıyor

Shiba Inu SHIB Yakimlari Hizla Artiyor

Özellikle arzının fazla olması sebebiyle çok kez eleştirilerin odağı olan meme token Shiba Inu (SHIB), bu eleştirilere cevaben yakım oranlarını hızla artırmaya devam ediyor. Son olarak Shibburn verilerine göre son dört gün içerisinde Shiba Inu topluluğu tarafından 4.7 milyar Shiba Inu (SHIB) daha yakıldı.

Shiba Inu (SHIB) Yakımları Devam Ediyor

Shibburn web sitesi, Etherscan’da mevcut olan SHIB’yi yakan çeşitli ekiplerle ilgili verileri paylaşmaya devam ediyor. En son veriler, SHIB yanıklarının yedi ve dört saat önce gerçekleştiğini gösteriyor. Her iki seferde de 1.882.892 token harcanamaz bir cüzdanda kilitlenmiş durumda.

Bununla birlikte akıllı telefonlar için oyun yapımcısı tarafından kurulan Twitter hesabı, Shiba Inu topluluğunun aktif bir üyesi haline gelen ve geçen yıldan beri SHIB’yi yakan Travis Johnson, Ağustos ayında Temmuz ayına göre daha fazla token yakmayı beklediğini paylaştı.

Diğer taraftan web sitesinde yayınlanan verilere göre, şimdiye kadar bir katrilyon tokenin ilk arzından 410,374,518,944,880 SHIB yakıldı.

Peki Shiba Inu (SHIB) Neden Yakılıyor?

Genel olarak tokenomiklerde belirtilen token arzı, ileriye dönük token’ın fiyatlanmasında oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Stake ve madencilik ödüllerinin belirlenirken arka planda oldukça önem arz eden bu genel toplamın fazlalığı, değer düşüşüne sebep olarak varlığın birim değerinde azalmaya sebep olur. Bu yüzde başta Ethereum (ETH) olmak üzere birtakım kripto para geliştiricileri, kendi yakım protokollerini ağa entegre ederek kontrollü bir arz azaltımı yaparlar. Burada biraz önce verdiğimiz örnekte olduğu gibi Ethereum (ETH) ve BNB yakım protokolleri incelenebilir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
373.425,77 TL 1,23%
ethereumETH/TRY
25.066,56 TL 0,91%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.436,26 TL 1,73%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
9,19 TL 2,17%
binance-usdBUSD/TRY
18,56 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
7,99 TL 1,64%
solanaSOL/TRY
627,08 TL 1,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 1,31%
Bağlantıyı kopyala