Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor? 22 Haziran 2022

shiba inu shib neden yukseliyor 22 haziran 2022 2

Son 24 saatin en fazla yükselen kripto para birimleri arasında yüzde 15’lik oranla Shiba Inu’yu (SHIB) da görüyoruz. SHIB, haberin yazımı itibariyle 0.00000954 dolardan işlem görüyor. Peki, Shiba Inu (SHIB) neden yükseliyor? Meme kripto para biriminde neler yaşandı?

Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor? 24 Saatte Yüzde 15

Piyasanın en ünlü meme kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu, yükselişte. Bu yaşanan yükselişte, Ethereum balinalarının elindeki en büyük ikinci varlık haline gelmesinin etkisi var. Söz konusu haberin çıkmasından sonra SHIB yükselişte geçti diyebiliriz. Balinalar, ellerindeki SHIB’leri arttırınca diğerleri de bu dalgayı takip ediyor.

Ethereum ağındaki bir cüzdan, yeterince fazla kripto para birimine sahip olduğunda, bu cüzdan balina olarak isimlendiriliyor. Balinalar, çoğunlukla portföylerini çeşitlendiriyor ve farklı kripto para birimlerine yatırım yapıyor.

Kısa süre önce, Ethereum balinaları arasındaki en büyük varlık USDC iken, onu, SHIB takip etti.

Daha küçük yatırımcılar ise balinaların stratejilerine güveniyor ve onların yatırımlarını takip ediyor. SHIB’deki yükselişin de bunun ivmesiyle gelmiş olma ihtimali yüksek.

SHIB yükselse de bunun uzun vadeli bir trend mi, yoksa kısa vadeli bir şans mı olacağını söylemek ne yazık ki zor. Daha fazla kişinin SHIB almasıyla birlikte, kripto para birimini en değerli 10 kripto para birimi listesinde görebiliriz.

shiba inu shib neden yukseliyor 22 haziran 2022

Haberin yazımı itibariyle SHIB, CoinGecko verilerine göre, 0.00000957 dolardan işlem görüyor. Kripto para biriminin piyasa değeri 5.619.513.372 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 1.998.030.415 dolar seviyesinde. Tabii buradaki değişimlerin anlık olduğunu unutmamak gerekiyor. SHIB’deki değişimleri aşağıdaki grafikten takip edebilirsiniz.


Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.725,11 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
17.670,21 TL 0,97%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
3.632,53 TL 0,73%
binance-usdBUSD/TRY
16,79 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
5,35 TL 1,79%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
548,94 TL 0,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,19%
Bağlantıyı kopyala