bitcoinBTC/TRY
1.122.724,24 TL 1,72%
ethereumETH/TRY
60.601,61 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.625,09 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
17,78 TL 0,65%
solanaSOL/TRY
1.773,15 TL 1,05%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
60.564,60 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,32%

Paylaş

Shiba Inu (SHIB) Düşerken Balinaların İştahı Artıyor

ethereum balinasi 36 milyon dolarlik shiba inu satin aldi

Kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanmar, genellikle en çok balinaların işine yarıyor. Özellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve popüler meme token’ları düşüş döneminde almaya eğilimli olan balinalar, zirvelere yaklaştıkça satış eğilimli oluyorlar. Buna bir örnek olarak balinaların en gözde token’larından olan Shiba Inu (SHIB) düşerken, balinalar iştahlı alımlarını sürdürüyor.

Shiba Inu (SHIB) Düşerken Balinaları İştahı Artıyor

Shiba Inu (SHIB) Balinası 87 Milyar SHIB Satın Aldı

Ethereum, BSC ve diğer zincirlerdeki en büyük 100 cüzdanla ilgili verileri izleyen WhaleStats, büyük bir ETH yatırımcısı tarafından kripto zulasına etkileyici miktarda Shiba Inu’nun eklendiğini tespit etti. Öyle ki balina toplamda yaklaşık 90 milyar SHIB satın aldı.

Bununla birlikte son dönemde en büyük ETH yatırımcıları da Shiba Inu ve FTT gibi varlıklarda yaptıkları alımları hızlandırmış durumda. Bu balinalar arasında adını sık sık duyduğumuz “BlueWhale0073” adlı cüzdanın sahibi yaklaşık olarak 1 milyon dolarlık SHIB alımı gerçekleştirdi.

Balinanın öne çıkan en büyük özelliği ise düşüşlerde aldığı token’ları yükseliş sonrası tepe fiyatlardan satması. Öyle ki Balina daha öncesinde 0.00001136 dolardan aldığı token’ları 0.0000119 dolara yükseldiğinde sattı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala