Shiba Inu, Newegg’in Kripto Ödeme Seçeneğine Eklenebilir

shiba inu neweggin kripto odeme programina eklenebilir

Son zamanların en çok konuşulan kripto para birimi Shiba Inu ile ilgili gelişmeler devam ediyor. E-ticaret devi Newegg, Shiba Inu‘nun ile ilgili yaptığı paylaşım, ödeme seçeneği olarak SHIB’a mı kabul edecek? Sorusunu akıllara getirdi. Şirket tarafından yayınlanan şifreli bir tweet’te, Shiba Inu topluluğu ile iletişime geçmek için lider geliştirici Shytoshi Kusama’yı ve ikinci en büyük meme parasının resmi Twitter hesabını etiketledi. 

Shiba Inu Newegg’in Kripto Ödeme Seçeneklerine Eklenecek mi?

E-ticaret devi Newegg, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Shiba Inu topluluğunu heyecanlandırdı. Shiba Inu topluluğu paylaşımın hemen ardından Newegg‘in SHIB‘yi yeni bir ödeme seçeneği olarak ekleyebileceğini düşünmeye başladı. 

Bunun yanında Newegg, 2014 yılında Bitcoin’i tamamen benimsedi. Dünyanın bunu yapan ilk büyük perakendecilerinden biri oldu.

City of Industry merkezli şirket, daha önce yaptığı açıklamalarında; Bitcoin ve Dogecoin dışında Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Wrapped BTC, Dai ve dört stabilcoin (BUSD, USDC, GUSD ve PAX) kabul ettiğini açıklamıştı.

Öte yandan sinema devi AMC’nin CEO’su Adam Aron’da kısa süre önce Shiba Inu‘nun önümüzdeki dört ay içinde şirketin çeşitli kripto para birimi ödeme seçenekleri grubuna ekleneceğini açıklamıştı.

Güncellendi: Newegg, Twitter üzerinden duyurusunu Shiba Inu’yu kabul etmeye başladığını doğruladı. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.986,61 TL 0,47%
ethereumETH/TRY
35.071,75 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.748,76 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
10,29 TL 1,63%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,35%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,10%
solanaSOL/TRY
818,79 TL 3,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 10,14%
Bağlantıyı kopyala