Shiba Inu Hindistan’ın İlk Kripto Para Borsasında Listelendi

shiba inu hindistanin en eksi kripto para borsasinda listelendi

Hindistan’da ilk kripto para borsası olarak tanınan ZebPay, son dönemin en popüler kripto paralarından olan Shiba Inu’yu listelediğini açıkladı. Borsa artık Hindistan’daki 4 milyondan fazla müşterisinin SHIB işlemleri yapmasına izin verecek.

Son zamanlarda oldukça popülerleşen ve dikkat çeken artışlar yaşayan SHIB, geçtiğimiz hafta da büyük borsalarda listelenerek karşımıza çıkmıştı. PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel’in girişim firması tarafından finanse edilen Avusturya merkezli FinTech platformu Bitpanda’da da işlem görmeye başlamıştı.

shiba inu hindistanin en eksi kripto para borsasinda listelendi

Shiba Inu ZebPay’de Listeleniyor

ZebPay CEO’su Rahul Pagidipati, Mart ayında yaptığı bir röportajda, Hindistan kripto piyasasının muazzam yatırımcı tabanı nedeniyle gelecekteki büyüme için bol miktarda potansiyele sahip olduğunu söylemişti:

“Hindistan, dünyadaki kripto para birimlerinin yüzde 1’inden daha azına sahip ve potansiyel yatırımcı tabanı 100 milyondan fazla.”

Hindistan’da kripto para birimlerinin geleceği, düzenleyiciler nedeniyle belirsiz kalırken, Pagidipati, yeni varlık sınıfı için büyük talep olduğu için Hindistan’ın kripto para birimlerini yasaklayacak kadar ileri gitmeyeceğine inandığını belirtiyor.

Morning Consult Crypto’nun anketine baktığımızda, hükümetin kriptoya karşı sert tutumuna rağmen, Hintlilerin yüzde 86’sının kripto para birimlerine güvendiğini görülüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 521.553,92 TL 4,85%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.956,96 TL 5,72%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.337,20 TL 3,28%
tether
Tether (USDT) 9,12 TL 0,32%
cardano
Cardano (ADA) 19,68 TL 2,98%
xrp
XRP (XRP) 10,20 TL 3,55%
solana
Solana (SOL) 1.369,14 TL 3,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 376,26 TL 18,23%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,03 TL 0,07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,15 TL 6,37%
Copy link
Powered by Social Snap