Shiba Inu, Güney Kore’de Listelenen İlk Meme Token Oldu

shiba inu guney korede listelenen ilk meme token oldu2

Güney Kore, kripto para birimlerini üzerinde en katı yasalardan bazılarına sahip olmasıyla ün kazanmış durumda. Japonya’ya benzer şekilde, bölgedeki bir kripto para borsasında bir varlığı listelemek, bir çok fazla bürokrasi gerektiriyor ve süreç yılları alabiliyor. Fakat Shiba Inu, birçok köklü projenin yapamadığını yapmayı başardı ve bir Güney Kore kripto borsasında listelendi.

Shiba Inu, 24 Kasım Çarşamba günü resmi olarak Korbit borsasında işlem görmeye başladı. Korbit ise bölgedeki kripto yatırımcıları için alım, satım ve ticaret hizmetleri sağlayan Güney Koreli bir kripto borsası. Korbit, Eylül ayında 40 borsanın kapanmasıyla sonuçlanan düzenleyici baskılardan kurtulan birkaç borsada biri.

shiba inu guney korede listelenen ilk meme token oldu

Shiba Inu (SHIB) Artık Güney Kore’de

Listelemenin tur attığına dair haberlere rağmen, Shiba Inu’nun fiyatı önemli bir yükseliş ivmesi kaydetmedi. Bunun yerine, dijital varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 50’den fazla değer kaybederek fiyatını düşürmeye devam etti. Fakat düşüşün meme token’a özel olmadığını be Bitcoin (BTC) dahil birçok kripto varlığın düştüğünü belirtmemizde fayda var.

Son olarak Shiba Inu’nun (SHIB) haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 0.00004282 dolardan fiyatlandığını belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 768.033,95 TL 0,64%
ethereum
Ethereum (ETH) 61.641,47 TL 1,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.343,31 TL 0,30%
tether
Tether (USDT) 13,47 TL 0,35%
solana
Solana (SOL) 3.156,79 TL 5,55%
cardano
Cardano (ADA) 22,50 TL 8,63%
xrp
XRP (XRP) 13,17 TL 0,81%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,47 TL 0,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 483,21 TL 1,26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,84 TL 2,25%
Bağlantıyı kopyala