Shiba Inu, Avustralya’da XRP ve Cardano’dan Daha Popüler

shiba inu avustralyada xrp ve cardanodan daha populer

Saxo Markets tarafından düzenlenen bir ankete göre, son dönemin en popüler meme token’larından biri olan Shiba Inu (SHIB), Avustralyalılar arasında XRP ve Cardano’dan (ADA) daha popüler durumda. Ankete göre Avustralyalıların yüzde 5’i meme token hakkında bilgi sahibiyken, sırasıyla yüzde 3 ve yüzde 2’si Cardano (ADA) ve XRP’yi duyduğunu söylüyor.

Bitcoin (BTC) ise yine şaşırtmayarak ankete katılanların yüzde 38‘i tarafından tanımasıyla listenin başında yer alıyor. Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Dogecoin (DOGE) ise Shiba Inu’nun (SHIB) önünde ilk beşte yer alıyor.

shiba inu avustralyada xrp ve cardanodan daha populer 2

Shiba Inu, XRP ve Cardano’dan Daha Ünlü

Son dönemde mem token, birçok kripto para birimlerinden daha olağanüstü fiyat performans göstererek bu yılın başlarından dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Öyle ki bu popülarite Avustralya ile sınırlı değil. Mayıs ayında Harris Poll tarafından yapılan bir anket de, Dogecoin’in (DOGE) Amerikalı yatırımcılar arasında Ethereum’dan daha popüler olduğunu göstermişti.

Son olarak Avustralyalıların sadece yüzde 11‘inin kripto para biriminin ne olduğunu “tamamen” anladıklarını söylediklerini de belirtelim. Bununla birlikte, ankete katılanların etkileyici bir şekilde yüzde 42‘si, ülkede yasal ihale haline gelmeleri halinde kripto para kullanacaklarını iddia ediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 501.514,02 TL 9,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.176,27 TL 14,05%
tether
Tether (USDT) 13,79 TL 1,84%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.289,96 TL 11,80%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,79 TL 1,68%
cardano
Cardano (ADA) 15,55 TL 8,94%
solana
Solana (SOL) 1.536,85 TL 12,52%
xrp
XRP (XRP) 8,78 TL 10,52%
terra-luna
Terra (LUNA) 883,39 TL 14,97%
polkadot
Polkadot (DOT) 272,79 TL 13,13%
Bağlantıyı kopyala