Shiba Inu, 970.000 Holder ile Yeni Rekorunu Kırdı

shiba inu 970 000 holder ile yeni rekorunu kirdi

Kripto para dünyasında en popüler kripto paralardan biri olan Shiba Inu (SHIB) hızla büyümeye devam ediyor. Bu ay oldukça iyi performans gösteren SHIB, yatırımların ilgisini çekmişe benziyor. Öyle ki sadece dört gün içinde, Shiba Inu ağına 40.000 yeni giriş yapıldı ve cüzdanlarında SHIB tutan kişi sayısı 970.000’i aştı.

TradingView verilerine göre, büyük kripto para birimlerinin çoğu, bazı önemli fiyat düşüşlerine yol açan bir düzeltmeler yaşadı. Bitcoin değerinin yüzde 5.4’ünü kaybederken, Ethereum ise yüzde 3’lük bir kayıp yaşadı.

Shiba Inu Holder Sayısı Giderek Artıyor

Shiba Inu’ya olan küresel ilgi giderek arıyor. Diğer kripto paraların aksine Shiba, hafta ortasında yüzde 12 fiyat artışı gösterdi. Ancak, daha sonra yüzde 8 değer kaybederek bir düzeltme yaşadı ve bu da önceki hafta fiyatına geri getirdi.

Uzmanlara göre Shiba Inu’nun piyasa fiyatı henüz güçlü ağ büyümesini yansıtmasa da uzun vadede daha önemli bir faktör olan SHIB’in temel geçmişinin büyüdüğüne dair hala güçlü bir sinyal.

Örneğin, Ethereum tüm ay boyunca piyasada ralli yaparken, ağ büyüme oranı neredeyse aynı seviyede ve bu da kripto para için arka plan büyümesinin önemini gösteriyor.

Shiba Inu (SHIB) haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 0.00005207 dolardan fiyatlanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.523,97 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
38.171,21 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.259,25 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,12%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
38.159,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala