Seven Seven Six ve Solana Ventures Projeleri Büyütecek

seven seven six ve solana ventures projeleri buyutecek

Salı günü, Portekiz’in başkenti Lizbon’da bir Solana konferansı düzenlendi. Etkinlikte konuşan isimler arasında Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian da yer aldı. Alexis Ohanian aynı zamanda Seven Seven Six isimli şirketin de tepe ismi. Etkinlikte yapılan açıklamalara göre, Seven Seven Six ve Solana Ventures, Solana’da merkezi olmayan sosyal medya projelerini büyütmek için yatırımlarını genişletiyor.

Seven Seven Six ve Solana Ventures Neler Yapacak?

Büyük yatırımcılar, Solana Blockchain ağındaki varlıklarını kuvvetlendirmek için yeni hamleler yapıyor. Salı günü Lizbon’da düzenlenen etkinlikte de bununla ilgili yeni bir duyuru yapıldı. Seven Seven Six‘in tepe ismi Alexis Ohanian konuşmasında, Solana gibi yüksek performanslı bir blok zincirinde benzeri görülmemiş fırsatların olduğunu söyledi. Burada önemli olan nokta, sosyal ve kriptoyu bir web2 sosyal ürünü gibi hissettirecek şekilde geliştirirken, kullanıcıları gerçek sahiplik ile güçlendirmenin ek teşvikini oluşturmak.

seven seven six ve solana ventures projeleri buyutecek 2

Bu arada kısa süre önce de FTX CEO’su ve vokal Solana destekçisi Sam Bankman-Fried‘in Solana’ya olan sosyal desteğini açıklamıştı. Bankman-Fried, durumu “Blockchain üzerindeki sosyal medya” şeklinde değerlendirmişti.

Solana Labs COO’su Raj Gökal ise açıklamasında şunları söyledi:

“Web3, kullanıcıları ve içerik oluşturucuları sahiplere ve paydaşlara dönüştürüyor; bu, sosyal medyaya yeterince yakın bir zamanda gelemeyecek bir değişiklik” 

Gökal, projelerin geliştirilmesi kapsamında 50 milyon dolar bütçe ayırdıklarını söyledi. Ohanian, ise 50 milyon doların yeterli olmayacağını söyleyerek hedefin 100 milyon dolar olması gerektiğine dikkat çekti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala