bitcoinBTC/TRY
1.275.590,08 TL 1,39%
ethereumETH/TRY
65.843,50 TL 0,56%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.689,42 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
18,17 TL 1,51%
solanaSOL/TRY
1.841,32 TL 4,51%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.971,62 TL 1,25%
cardanoADA/TRY
12,92 TL 8,83%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 9,90%

Paylaş

Senatörler, kripto gelirlerinin bildirilmesi konusunda endişeli

FILE PHOTO: U.S. Senator Warren speaks at a committee hearing in Washington

ABD Senatörleri, İç Gelir İdaresi (IRS) ve Hazine Bakanlığı’nı faaliyetlerini hızlandırmaya çağırdı.

Kripto karşıtlığıyla tanınan Elizabeth Warren’ın da dahil olduğu bir grup senatör, ABD vergi yetkililerini kripto şirketlerinin yapılan işlemleri hükümete bildirmesi için belirlenen tarihi öne çekmeye çağırdı.

IRS ve Hazine Bakanlığı’nın ağustos ayında yayımladığı önerilen regülasyonlar, kripto şirketlerinin 2026 yılında dijital varlıkların satışlarına ilişkin verileri raporlamasını gerektiriyor.

Senatörler, tarihi erkene çekmek istiyor

Senatörler, Hazine Bakanı Janet Yellen ve IRS’e gönderdiği bir mektupta şu ifadeleri kullandı:

“ABD’nin milyarlarca dolar değerinde vergi gelirini kaçırmasına sebep olacak olan iki yıllık gecikmeden ötürü endişeliyiz.
Kurumlarınızı, bu rahatsız edici gecikmeyi sınırlamaya ve nihai kuralları olabildiğinde erken uygulamaya çağırırken bir taraftan da kripto sektörünün saldırıları karşısında kuralın içeriğini korumaya davet ediyoruz”

Mektuba imza atan senatörler arasında Elizabeth Warren’ın yanı sıra , Richard Blumenthal, Gary C. Peters, Bernie Sanders, Sheldon Whitehouse ve Brian Schatz da yer alıyor.

Bakanlığın sözcüsü Chris Hayden, 2021 yılında belirlenen regülasyonların uygulanması için özenli bir biçimde çalıştıklarını söyledi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala