Senatör Warren, Bitcoin Madenciliği Faaliyetlerini Sorguladı

senator warren bitcoin madenciligi faaliyetlerini sorguluyor 2

ABD Senatörü Elizabeth Warren, Greenidge Generation’ın (GREE) halka açık şirketin CEO’su Jeffrey Kirt’e ayrıntılı bir mektup yolladı. Söz konusu olan bu mektupta; Greenidge Generation’ın (GREE) New York eyaletindeki Bitcoin madenciliği operasyonunun çevresel faaliyetlerini sorguladı.

Elizabeth Warren, Jeffrey Kirt’e şirketin enerji kullanımı ve çevre ile tüketiciler üzerindeki etkisi konusunda endişeli olduğunu yazdı. Elizabeth Warren, Jeffrey Kirt’e yazdığı mektupta şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin madenciliği ile ilişkili olağanüstü yüksek enerji kullanımı ve karbon emisyonları göz önüne alındığında, Greenidge ve diğer tesislerdeki madencilik operasyonları, küresel çevre, yerel ekosistemler ve tüketici elektrik maliyetleri üzerindeki etkileri hakkında endişeler uyandırıyor.

Greenidge’in New York maden tesisi bu yılın başlarında ağır eleştiriler aldı. Çevreciler, Bitcoin madenciliği yapmak için doğal gaz yakan elektrik santraline ve soğutma sisteminin yerel bir göl üzerindeki iddia edilen etkisine itiraz ettiler. Mayıs ayında şirket, 1 Haziran’dan itibaren karbon denkleştirme kredisi alımlarıyla kulelerinin ürettiği emisyonlara karşı koyacağını duyurmuştu.

senator warren bitcoin madenciligi faaliyetlerini sorguluyor
ABD Senatörü Elizabeth Warren,

Senatör Warren, Bitcoin Madenciliği Hakkında İlk Kez Bilgi İstiyor

ABD Senatörü Elizabeth Warren, Greenidge Generation’ın (GREE) halka açık şirketin CEO’su Jeffrey Kirt’e göderdiği mektupta; Bitcoin madencileri tarafından tüketilen enerjinin Danimarka, Şili, Arjantin ve Washington eyaletininkiyle eşleştiğinin altını çizdi. Warren ayrıca; “Bitcoin’in tahmini yıllık güç tüketimi, 2019’un başı ile Mayıs 2021 arasında üç kattan fazla arttı” diye yazdı.

Bu mektup ile Warren’ın bir madenciden faaliyetleri hakkında ilk kez bilgi talep etmesini işaret ediyor. New York operasyonuna atıfta bulunarak, Warren mektubunda şu satırlara yer verdi:

Dresden tesisinin sera gazı emisyonları 2019’dan 2020’ye yaklaşık on kat arttı. 2020’de atmosfere 220.000 metrik tondan fazla karbondioksit gönderdi. 50.000 arabanın emisyonuna eşdeğer.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.902,68 TL 0,25%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.291,66 TL 1,20%
tether
Tether (USDT) 13,35 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.068,13 TL 1,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,32 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,14%
solana
Solana (SOL) 1.241,44 TL 0,47%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,88%
terra-luna
Terra (LUNA) 827,62 TL 7,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,87 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala