Senatör Ted Cruz, Bitcoin Madenciliği için Öneride Bulundu

senator ted cruz bitcoin madenciligi icin oneride bulundu4

Bitcoin madenciliği son zamanlarda, özellikle, Çin’in kaldırılanlar lisesine eklenmesiyle beraber çok sık gündeme gelmeye başladı. Teksas’tan ABD Senatörü Ted Cruz, katıldığı Texas Blockchain Zirvesi’nde Bitcoin madenciliği hakkında konuştu. Ayrıca bitcoin madenciliği ile ilgili olan bazı sorunlara yenilikçi çözümler önerdi.

Ted Cruz, devletin Bitcoin madenciliği için bol miktarda enerji kullanabileceğini söyledi. Cruz özellikle doğal gaz yoluyla Bitcoin madenciliğinin temel faydalarını vurguladı.

Ted Cruz; ülkelerinin bir numaralı rüzgar enerjisi üreticisi olduklarını ve bununla beraber Teksas’ın genellikle boşa harcanan ve yakılan başka bir bol enerji kaynağına sahip olduğuna dikkat çekti. Cruz, bu durumun Bitcoin için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyor.

senator ted cruz bitcoin madenciligi icin oneride bulundu

Bitcoin Madenciliği Yenilenebilir Kaynaklardan Yararlanabilir

Bitcoin madencileri, bol miktarda rüzgar veya güneş bulunan yerlerde yenilenebilir kaynaklardan yararlanabilirler. ABD Senatörü Cruz, son yorumlarında BTC madenciliğinin Teksas için büyük bir fırsat olduğunu söyledi:

Bitcoin madenciliğinin güzelliği, eğer internete bağlanabiliyorsanız, bu enerjiyi kullanabilir ve bu yenilenebilir kaynaklardan başka türlü imkansız olacak şekilde değer elde edebilirsiniz. Ve önümüzdeki beş yıl içinde bu konuda da büyük yenilikler göreceğimizi düşünüyorum.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 515.159,26 TL 3,46%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.233,94 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 19,82 TL 1,85%
tether
Tether (USDT) 8,97 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.754,91 TL 0,59%
xrp
XRP (XRP) 10,41 TL 2,64%
solana
Solana (SOL) 1.328,87 TL 4,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 313,87 TL 4,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,97 TL 0,07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,10 TL 4,35%
Copy link
Powered by Social Snap