bitcoinBTC/TRY
1.096.839,00 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
59.409,56 TL 1,32%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.645,40 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
17,70 TL 1,24%
solanaSOL/TRY
1.692,65 TL 6,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
59.375,73 TL 1,34%
cardanoADA/TRY
11,12 TL 1,95%
dogecoinDOGE/TRY
2,33 TL 3,09%

Paylaş

Senatör, Binance ve Tether’i hedef gösterdi: ‘Harekete geçilmeli’

lummis

Bitcoin savunuculuğuyla tanınan Senatör Cynthia Lummis ve Temsilci French Hill, Binance ve Tether ile ilgili olarak Başsavcı Merrick Garland’a seslendi.

Son zamanlarda Binance ve USDT’nin Hamas tarafından kullanıldığına dair ortaya çıkan söylentilerin ardından harekete geçen Lummis ve Hill, hızla harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

İsrailli yetkililer, Binance’den Hamas’a bağlı olan yaklaşık 100 hesabın kapatılmasını talep etmişti. Tether, daha önce hem Hamas ve Rusya bağlantılı 32 adresin dondurulduğunu açıkladı.

Lummis ve Hill tarafından kaleme alınan mektupta, geçtiğimiz günlerde Elliptic tarafından yalanlanan Wall Street Journal’in haberine atıfta bulunuldu.

“Binance, Seyşeller ve Cayman Adaları merkezli, regülasyonlara tabi olmayan bir kripto varlık borsasıdır. Binance, tarihsel olarak yasa dışı faaliyetler ile ilişkilendirilmiştir ve iddialara göre mevcut bir Adalet Bakanlığı soruşturmasına konu olmuştur”

USDT ihraççısı Tether’den de bahseden ikili, şirketin yasa dışı faaliyetlerine ilişkin soruşturmaların sonuçlandırılmasını talep etti.

İkili, son olarak Adalet Bakanlığı’nın hızlı bir şekilde harekete geçmesi gerektiğini söyledi:

“Adalet Bakanlığı’nı, Binance ve Tether’in yaptırım yasalarını ihlal ederek terörizmi desteklemek için ne ölçüde maddi destek ve kaynak sağladığını titizlikle değerlendirmeye çağırıyoruz.
Bu amaçla, Adalet Bakanlığı’nın İsrail’i hedef alan teröristlere sağlanan fon kaynaklarını kesmek için Binance ve Tether’e karşı hızlı bir şekilde harekete geçmesini güçlü bir şekilde destekliyoruz”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala