SEC’in Ripple’a (XRP) Açtığı Dava, Kripto Endüstrisinin Geleceğini Tehdit Ediyor

ripple xrp

Bloomberg’de yayınlanan yeni bir makaleye göre, SEC’in Ripple’a (XRP) açtığı dava, ABD’de kripto para endüstrisinin gelişimini tehdit ediyor.

Yasal süreç, SEC’in Aralık ayında Ripple’ı ve iki yüksek profilli yöneticisini (Brad Garlinghouse ve Chris Larsen) yasa dışı menkul kıymet satışı ile suçlaması işe başlamıştı.

Davanın açılmasının ardından, Bittex, Coinbase, Binance US ve Bitstamp gibi borsalar, XRP’yi delist ettiklerini duyurmuştu.

Makalenin yazarları, yeni göreve gelen SEC başkanı Gary Gensler’in kripto düzenlemesine odaklanacağını ve bu sebeple davanın geri çekilebileceğini düşünüyor.

Bunun en büyük nedeni de davanın ABD’deki kripto endüstrisini tehlikeye atmasıdır. Bilindiği üzere Gensler, daha önce de blockchain üzerinde verdiği derslerle tanınıyordu. Gensler, DLT ve kripto gelişiminin şu sıralar AND için ne kadar önemli olduğunun farkında. Özellikle Çin’in dijital yuan konusunda oldukça önde olması da bu durumu tetikleyen önemli etmenlerden bir tanesi.

Makalede XRP ile ilgili önemli ayrıntılara da yer verildi. Yazarlar, XRP’nin düşük maliyet ve ,işlem hızı açından Ethereum (ETH) ve Bitcoin’den (BTC) daha önde olduğunu kaydettiler.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 565.355,59 TL 0,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.125,84 TL 1,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.343,09 TL 0,34%
tether
Tether (USDT) 9,36 TL 0,27%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,46%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,23%
solana
Solana (SOL) 1.474,92 TL 0,93%
polkadot
Polkadot (DOT) 385,74 TL 0,04%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,18 TL 0,91%
Copy link
Powered by Social Snap