SEC’in Bitcoin ETF’sine Onay Vereceği İddia Ediliyor

Bitcoin ETF 1

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF onayı oldukça uzun bir zamandır merakla takip ediliyor. Fakat yeni bir iddia ortaya atan Mike McGlone‘a göre onay yakın.

Öyle ki McGlona’un düşüncesine göre, ABD’deki ilk BTC ETF’si önümüzdeki ayın sonuna kadar onaylanabilir. 

Stansberry Investor ile yaptığı röportajda konuşan stratejist, böyle bir hareketin arkasındaki ana nedenin kuzey komşusu Kanada’nın şu anda sahip olduğu rekabetçi liderlik olabileceğini ifade etti. 

3iQ ve Coinshares‘in Bitcoin ETF başvuruları bu yılın başlarında ülkede onaylanmıştı. Bu onay, yanlışlıkla ABD’den yapılan yatırımların Kanada’ya yönlendirilmesine de yol açmıştı.

McGlone, Amerikan düzenleyicilerinin bu sermayeyi daha uzun süre kaçırmak istemeyeceklerini belirtti.

Bitcoin ETF’sinin onayının ne zaman gerçekleşeceği konusuna gelince, McGlone, bunun “potansiyel olarak Ekim ayının sonunda gerçekleşebileceğini” iddia etti.

SEC Başkanı Gary Gensler‘in daha önce ima ettiği üzere, bu büyük olasılıkla vadeli işlemlere dayalı bir ürün olsa bile, yine de büyük miktarda para girişi için bir meşrulaştırma penceresi açabilir.

secin-bitcoin-etfsine-onay-verecegi-iddia-ediliyor
btchaber.com

SEC ETF Onayı Boğaları Uyandırabilir

Konuyla alakalı olarak ise kripto analisti Lark Davis, McGlone’un tahminini destekleyerek, 2013 ve 2017’deki önceki boğa piyasalarının son çeyrekte büyük yükselişler kaydettiğini belirtti.

Davis’e göre BTC, SEC’in onayı üzerine 2021‘in sonunda 100.000 dolarlık bir değere ulaşabilir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 373.862,17 TL 0,11%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.915,20 TL 0,06%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 18,78 TL 0,22%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.283,67 TL 8,81%
xrp
XRP (XRP) 8,66 TL 4,76%
solana
Solana (SOL) 1.226,87 TL 2,86%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,86 TL 0,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,75 TL 1,34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,80 TL 0,88%
Copy link
Powered by Social Snap