bitcoinBTC/TRY
1.096.667,22 TL 0,46%
ethereumETH/TRY
58.928,65 TL 0,91%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.594,29 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
1.751,61 TL 3,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
58.904,07 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
10,92 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,44%

Paylaş

SEC’in Binance Hamlesi Dava İşareti Mi? John Deaton Yanıtladı

secin-binance-hamlesi-dava-isareti-mi-john-deaton-yanitladi

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, bir kez daha ABD’li regülatörlerin radarına girdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’ın ABD kolu olan Binance US‘in Voyager varlıklarını satın almasına itirazda bulundu. Kurum, Binance’ın Voyager’i satın almak için yeterli varlığa sahip olup olmadığını araştırıyor.

secin binance hamlesi dava isareti mi john deaton yanitladi
John Deaton

John Deayon, SEC’in Binance Hamlesi Hakkında Konuştu

SEC’in Binance US’e yönelik hamlesinin gelecekte açılacak bir davanın işareti olup olmadığı da tartışılıyor.

CryptoLaw kurucusu John Deaton, tartışmalara ilişkin Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Deaton, “Ne yazık ki, bunun gelecekteki bir davanın işareti olduğundan şüpheleniyorum” dedi.

Deaton, daha önce yaptığı bir açıklamada SEC’in Coinbase ve Binance gibi borsalara dava açabileceğini belirtmişti.

John Deaton, XRP davasına ilişkin ise SEC Başkanı Gensler’in hiçbir şekilde tavız vermeyeceğini ve XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilmeyeceğini ifade etmişti.

Binance, geçen ay iflas eden Voyager Dijital varlıklarını 1.02 milyar dolara satın alacağını duyurmuştu. Söz konusu rakam Voyager portföy değerinin 20 milyon dolar üzerinde. Anlaşmanın 18 Nisan 2023’e kadar tamamlanması planlanıyordu. Voyager’in varlıklarına batık kripto para borsası FTX de talip olmuştu.

SEC, Haziran 2022’de Binance’ın BNB satarak menkul kıymet kurallarını ihlal edip etmediğini araştırmaya başlamıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala