bitcoinBTC/TRY
752.596,07 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
45.343,91 TL 3,77%
tetherUSDT/TRY
27,45 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.873,82 TL 2,14%
xrpXRP/TRY
14,01 TL 2,21%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
45.337,87 TL 3,72%
solanaSOL/TRY
661,95 TL 0,39%
cardanoADA/TRY
7,20 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 2,61%

Paylaş

SEC yetkilisinden tüm kripto borsalarına uyarı

SEC

SEC yetkilisi, kurumun diğer kripto borsalarını da suçlayabileceği yönünde uyarıda bulundu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Kripto Varlıkları ve Siber Birimi başkanı David Hirsch, kripto para borsalarına ve merkezi olmayan finans projelerine yönelik daha fazla yaptırım olabileceğini bildirdi.

Yeni suçlamalar gelebilir

Chicago’daki Menkul Kıymetler Uygulama Forumu Merkezi’nde konuşan Hirsch, kurumun kripto brokerleri, bayileri, borsaları, takas kurumları ve uygun açıklamaları yapmayan veya kuruma kayıt yaptırmayan diğer borsalara karşı yeni suçlamalar getirebileceğini söyledi.

Hirsch, SEC’in birkaç ay önce Coinbase ve Binance’e karşı ajans davalarına neden olanlara benzer faaliyetlerde bulunan firmaların farkında olduğunu ve bunları araştırdığını da belirtti.

SEC2

Davalarda son durum: Ne olmuştu?

SEC, Haziran ayında kripto borsası Binance’e ve bir gün sonra da Coinbase’e karşı dava açtı. Ayrıca Ripple Labs ile uzun süren bir anlaşmazlığı hali hazırda sürdürmeye devam etti.

Son zamanlarda da kurum NFT projelerine karşı iki dava açtı.

Grayscale Investments ve Ripple gibi bazı şirketler, ABD Temyiz Mahkemesi’ndeki üç hakimin Ağustos ayında SEC’in Grayscale’in spot bitcoin ETF teklifini yeniden gözden geçirmesi gerektiğine karar vermesinin ardından kuruma dava açmasıyla mücadele etti.

Ripple ile ilgili dava karışık bir kararla sonuçlandı. Yargıç Temmuz ayında Ripple’ın programatik olarak adlandırılan bazı XRP satışlarının, bu satışlar için uygulanan kör bir teklif süreci nedeniyle menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğine karar verdi. Ayrıca, token’ın kurumsal yatırımcılara yapılan diğer doğrudan satışlarının menkul kıymet olduğuna hükmederek SEC için kısmi bir kazanç sağladı.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala