SEC, Yatırımcıları Kripto Konusunda Uyardı

sec yatirimcilari kripto konusunda uyardi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son dönemde kripto konusunda sert adımlar atmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce kripto para borsası Coinbase’e Wells Bildirimi gönderen SEC, yatırımcıları da kripto menkul kıymetler konusunda uyardı.

SEC Cephesinden Yatırımcılara Kripto Uyarısı

Düzenleyici kurumlar, son dönemde kripto konusunda yeni kararlar almaya devam ediyor. SEC kısa bir süre önce ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase için bir Wells Bildirimi yayımlamıştı. SEC’in bu hamlesinin ardından yatırımcılar için de bir uyarı geldi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcıları kripto varlık menkul kıymetlerine yatırım yaparken dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

sec yatirimcilari kripto konusunda uyardi 2

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuk Ofisi, kripto ticareti sunan platformların federal menkul kıymetler tüzüğüne uymayabileceği hususunda uyarıda bulundu. SEC tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Yasa, menkul kıymet komisyoncuları, yatırım danışmanları ve borsalar gibi tarafların SEC’e bir devlet düzenleyicisine ve / veya bir özdenetim kuruluşuna kaydolmaları gerekiyor.

Son olarak SEC daha önce pek çok kripto para borsasının ABD’de kayıt dışı menkul kıymetler borsası olarak faaliyet gösterdiğini iddia etmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
560.767,73 TL 0,64%
ethereumETH/TRY
38.411,77 TL 0,75%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.300,35 TL 0,25%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,51 TL 7,32%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
38.384,98 TL 0,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,15%
solanaSOL/TRY
429,95 TL 4,00%
Bağlantıyı kopyala