SEC, Wyoming’li DAO’nun Token Kayıtlarını Durdurdu

sec wyomingli daonun token kayitlarini durdurdu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Wyoming merkezli American CryptoFed isimli DAO’nun Ducat ve Locke isimli iki token’ının kaydını durdurduğunu açıkladı. Durdurma kararının, tescil doyalarındaki ‘yanıltıcı ifadeler’ nedeniyle alındığı söylendi. Ayrıca şirket hakkında da idari işlem başlatıldı.

SEC, CryptoFed DAO LLC için Kararını Verdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Wyoming merkezli American CryptoFed ile ilgili kararı web sitesi üzerinden de kamuoyuyla paylaştı. Paylaşılan yazıca, iki token için verilen Form 10 isimli belgenin eksik ve yanıltıcı şekilde doldurulduğu söylendi. Formun, denetlenmiş mali tablolar da dahil olmak üzere belirteçler ve American CryptoFed‘in işi hakkında zorunlu bilgilerden yoksun olduğuna değindi.

sec wyomingli daonun token kayitlarini durdurdu 2

Biraz daha geriye gidecek olursak,

Eylül ayında şirketi, token‘larını ikincil piyasada ve müzayedelerde orijinal fiyattan daha yüksek bir değerde kullanmak için SEC’e kaydettirmek istemiş ve bunun için S-1 formu doldurmuştu. Bu formda şirket, Ducat ve Locke’u menkul kıymet değil, hizmet belirteçleri şeklinde tanımlamıştı.

Ancak, SEC’in beklentisi üzerinde şirket, menkul kıymetlerin tescili için genel bir form olan Form 10’u da 16 Eylül’de dosyaladı. Burada ise SEC’in engeline takıldı.

CryptoFed’in tutarsız ifadelerle başvuru yaptığını belirten SEC, konuyu yargıya bıraktığını şu sözlerle açıkladı:

“American CryptoFed’in iki token kaydı, bir idare hukuku yargıcı tarafından tokenlerin kaydının reddedilip reddedilmeyeceği veya askıya alınıp alınmayacağına karar verilene kadar ertelendi”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.565,12 TL 1,61%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.578,60 TL 2,86%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.256,56 TL 4,30%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 4,29%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 2,18%
xrp
XRP (XRP) 11,43 TL 1,32%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,89 TL 1,69%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala