SEC, WisdomTree’nin Bitcoin ETF’sini Yeniden Reddetti

sec wisdomtreenin bitcoin etfsini yeniden reddetti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) varlık yönetim şirketi olan WisdomTree’nin yeni Bitcoin ETF başvurusu hakkında ek yorumlar istedi. SEC, WisdomTree’nin Bitcoin ETF başvurusunu ikinci kez reddetmiş oldu.

WisdomTree Bitcoin ETF Başvurularında Pes Etmiyor

Aralık 2021’de Bitcoin ETF başvurusu reddedilen varlık yönetim şirketi WisdomTree, yeni başvurularla Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kapısını çalmaya devam ediyor. Şubat 2022’de bir spot-Bitcoin ürünü için yeniden başvuruda bulunan WisdomTree, bu başvurusunun nasıl sonuçlanacağını merak ediyordu.

sec wisdomtreenin bitcoin etfsini yeniden reddetti 2

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan yeni açıklamada, gözetim paylaşım anlaşmalarının eksik olduğu ve sunulan teklifin spot piyasada hileli ya da manipülatif uygulamaları engelleyemediğini gerekçe göstererek, WisdomTree’den ek yorum istedi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Aralık 2021 tarihinde WisdomTree’nin Bitcoin ETF başvurusunu reddetmesinin ardından, SEC tarafından yapılan bu açıklama ile şirketin ikinci başvurusu da reddedilmiş oldu. Son günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Bitcoin EFT başvuruları yapan şirketler arasında görüşmeler artıyor. Son olarak dünyanın en çok Bitcoin (BTC) fonunun yönetimini yapan Grayscale, kısa bir süre önce Bitcoin ETF başvurusu için SEC ile bir görüşme gerçekleştirmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
452.251,25 TL 4,52%
ethereumETH/TRY
31.244,84 TL 4,15%
tetherUSDT/TRY
15,38 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
15,44 TL 0,01%
binance-coinBNB/TRY
4.426,55 TL 6,16%
xrpXRP/TRY
6,58 TL 6,88%
cardanoADA/TRY
8,21 TL 9,53%
binance-usdBUSD/TRY
15,41 TL 0,22%
solanaSOL/TRY
791,51 TL 2,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,39 TL 3,05%
Bağlantıyı kopyala