SEC ve Ripple Arasındaki Davaya Rağmen XRP, Bu Yıl Yüzde 60 Arttı

sec ve ripple arasindaki davaya ragmen xrp bu yil yuzde 60 artti

CoinGecko verilerine göre, XRP, uzun süredir devam eden SEC ve Ripple arasındaki davaya rağmen yükselişini sürdürdü. Varlık, bu yıl yüzde 147.4 ve yüzde 550 artış gösteren Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) kıyasla yetersiz bir artış gibi görünse de 2021’de yüzde 60 artarak yükselişini sürdürdü.

Bu süre zarfında, Aralık 2020’de SEC, kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi yoluyla 1.3 milyar dolardan fazla para topladığı iddiasıyla Ripple aleyhine açtığı davayı açıkladı. Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olarak görülmemesi gerektiğini söylemeye devam etti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davanın muhtemelen 2022’de sonuçlanması gerektiğine inandığını belirtti.

sec ve ripple arasindaki davaya ragmen xrp bu yil yuzde 60 artti 2

SEC Ripple Davasına Rağmen XRP Artmaya Devam Ediyor

SEC tarafından XRP’ye karşı yapılan bu hareket, XRP’nin Coinbase dahil Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi borsalarından çıkarılmasına neden oldu. Son zamanlarda, Kanada kripto para borsası Bitbuy, 13 Ocak 2022’de şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi olan XRP’yi listeden çıkaracağını duyurdu.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla XRP’nin CoinGecko verilerine göre 0,78 dolardan işlem gördüğünü belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.902,93 TL 4,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.466,80 TL 5,78%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.169,05 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,53%
solana
Solana (SOL) 1.325,64 TL 11,95%
xrp
XRP (XRP) 8,26 TL 4,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,70 TL 2,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,29 TL 8,70%
Bağlantıyı kopyala