SEC ve Ripple Arasındaki Davada Fiziksel Şiddet Tartışması

sec ve ripple arasindaki davada fiziksel siddet tartismasi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP sahiplerinin Ripple davasına müdahil olmasını engellemek üzere başka bir itiraz daha kaleme aldı. SEC, çıkarlarının sanıklarınkiyle örtüşmesi nedeniyle XRP sahiplerinin ‘mahkeme dostu’ olarak görünemeyeceğini öne sürdü. 

XRP sahipleri adına davaya müdahil olma başvurusunda bulunan avukat John Deaton, SEC’ye saldırmak ve fiziksel şiddet referanslarına başvurmakla suçlanıyor:

“Ve Movants’ın avukatı SEC’e ve personeline alenen saldırırken küfür kullanıyor ve fiziksel şiddete atıfta bulunuyor.”

“Deaton 12 Mart 2021’de şöyle bir tweet attı: ‘Burada bir zorbayla başa çıkmanın yalnızca bir yolu var. YÜZÜNE YUMRUK ATARAK [Küfür]. Bir sebepten ötürü saat 3’te ayaktayım. Yakında görüşmek üzere, SEC.”

Bu olayların üzerine SEC, Ripple davası konularının “uygunsuz bir şekilde” genişletilmeye çalışıldığını iddia etti.

Mizahi Bir Yorum

Avukat Deaton ise iddiaları reddetti ve söz konusu yorumları mizahi olarak niteledi. 

“SEC’in yukarıdaki senaryoyu kullanması ve Avukat Deaton’ın şiddeti veya uyuşturucu kullanımını teşvik ettiğini ima etmesi üzücü ve acınası bir durumdur. Bu, avukat Deaton’ı kötü bir duruma düşürmek için açık bir girişimdir.”

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.675,83 TL 1,83%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.409,96 TL 0,96%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,11%
cardano
Cardano (ADA) 18,76 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.220,60 TL 0,16%
xrp
XRP (XRP) 8,16 TL 1,08%
solana
Solana (SOL) 1.217,94 TL 1,69%
polkadot
Polkadot (DOT) 255,69 TL 0,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,86 TL 0,26%
Copy link
Powered by Social Snap