SEC, tZERO’yu Gecikmeli Başvurular için Cezalandırıyor

sec tzeroyu piyasa disi ticaret icin cezalandiriyor

Uzun süredir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) birçok şirketi radarı altına aldı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde SEC, Crowd Machine ve Metavine kripto şirketlerinin kurucusu olan Avustralyalı Craig Sproule’un yatırımcılarını dolandırmakla suçlamıştı. Bu kez SEC, ABD’de Blockchain tabanlı ticaret platformu tZERO’yu gecikmeli başvurular için cezalandırıyor.

SEC, tZERO’ya 800.000 Dolar Para Cezası Verdi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Blockchain tabanlı ticaret platformu tZERO’nun açıklamalı dosyalanmasında bir takım hatalar yaptığını söylüyor. Buna göre tZERO, bir menkul kıymetler borsasından farklı dosyalama gereksinimleri olan alternatif bir ticaret sistemi olarak çalışıyor.

Anlaşmaya göre, tZERO, normal zamanlamalar içinde yaptığı faaliyetlerinde bazı değişiklikleri açıklamadı. Bunlar arasında TZERO’nun Singapur’daki ticaret ortağı Blue Ocean Technologies ile sipariş bilgilerini paylaştığı da dahil olmak üzere önemli bilgileri gerektiği şekilde sunmadığı iddiası yer alıyor.

sec tzeroyu piyasa disi ticaret icin cezalandiriyor 1

Görünüşe göre şirket, gerekli olmasına rağmen, bu bilgileri paylaşmadı. Ayrıca iki yıldan uzun bir süre boyunca SEC’e ATS Formunda bir değişiklik yapmadı.

Ayrıca anlaşmada, tZERO, para cezasının yanı sıra başka düzenleyici ihlallerden men edildi.

SEC emrine göre; “Bir ATS’nin emirleri ve alım satım ilgisini gösterip göstermediği ve herhangi bir ATS’nin operasyonları için esastır. Çünkü emir görüntüleme, alıcılara ve satıcılara ATS’de likidite beklentisi ve bir katılımcının emirlerinin potansiyel olarak yürütülmesini sağlar”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 582.917,37 TL 2,08%
ethereum
Ethereum (ETH) 43.682,81 TL 2,32%
tether
Tether (USDT) 13,59 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.316,88 TL 1,61%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,59 TL 0,24%
cardano
Cardano (ADA) 18,78 TL 1,04%
solana
Solana (SOL) 1.894,75 TL 1,74%
xrp
XRP (XRP) 10,29 TL 1,88%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.128,63 TL 3,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 338,70 TL 2,33%
Bağlantıyı kopyala