SEC, Terraform Labs’a Mahkeme Celbi Uygulanmasını İstiyor

sec-terraform-labsa-mahkeme-celbi-uygulanmasini-istiyor

Kripto girişimi Terraform Labs ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki bir tartışma, SEC’in Terraform için mahkeme celbi uygulama isteği doğrultusunda mahkemeye gitmesiyle yeni bir aşamaya girdi.

Terraform Labs’ın CEO’su Do Kwon, Eylül ayında hakkında yanlış bilgi sunulması nedeniyle haklarını ihlal ettiğini savunarak mahkemede SEC’e karşı dava açmıştı. Dava 24 Ekim’de yeniden açıldı ve Mainnet konferansında sunulan mahkeme celbinin yanı sıra SEC’in Mirror protokolüne yönelik soruşturmasıyla ilgili ayrıntılar da doğrulandı.

Şimdi ise SEC, Kwon ve Terraform Labs’ı “Belgeler ve tanıklıklar için soruşturma celplerine uymaya” zorlayacak bir mahkeme emri istemiyle mahkemeye başvurdu.

sec-terraform-labsa-mahkeme-celbi-uygulanmasini-istiyor

SEC, Terraform Labs’a Karşı Dava Açtı

SEC, Terraform Labs’ın, menkul kıymet teklifini veya satışını kaydetmeyip, menkul kıymete dayalı takasları ulusal bir menkul kıymet borsası dışında satarak, federal menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediğini araştırıyor. SEC yaptığı basın açıklamasında, kayıtlı olmayan bir komisyoncu, satıcı veya kayıtsız bir yatırım şirketi tarafından menkul kıymet işleminin gerçekleşmiş olabileceğini açıkladı.

Son olarak SEC, çabalarını “gerçeği bulma soruşturması” olarak nitelendirdi ve “herhangi bir bireyin veya kuruluşun federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği sonucuna varmadığını” ekledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 649.653,44 TL 7,92%
ethereum
Ethereum (ETH) 48.799,13 TL 9,40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.087,23 TL 6,98%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,01%
solana
Solana (SOL) 2.322,07 TL 9,30%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 8,74%
xrp
XRP (XRP) 11,37 TL 9,46%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,42 TL 11,62%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,44 TL 9,61%
Bağlantıyı kopyala