SEC, Robinhood’a Mahkeme Celbi Gönderdi

sec robinhooda mahkeme celbi gonderdi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para endüstrisi üzerindeki denetimlerini artırmaya devam ediyor. ABD’nin en büyük düzenleyicisi olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), komisyonsuz borsa Robinhood için bir mahkeme celbi gönderdi.

Robinhood’a SEC Soruşturması

Son zamanlarda kripto alanında da müşterilerine hizmet veren popüler alım satım uygulaması Robinhood’a mahkeme celbi geldi. Robinhood tarafından yapılan açıklamaya göre Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şirketi Aralık 2022’de mahkemeye çağırdı.

sec robinhooda mahkeme celbi gonderdi 2

Robinhood tarafından yapılan açıklamada, şirkete yönelik soruşturmanın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından başlatıldığı son 10-K dosyasında belirtildi. Yapılan dosyalamaya göre soruşturmanın içinde işletmeye yönelik potansiyel risklerin çeşitli açıklamalarıyla birlikte Robinhood’un “desteklenen kripto para birimlerinin saklanması ve platform operasyonları” hakkında bir mahkeme celbi de listeleniyor.

Şirket şu anda müşterilerine Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’de dahil olmak üzere 18 kripto para birimini listeleniyor. Son olarak bir mahkeme celbi, soruşturma aktifken bir kişinin ifade vermesi ya da belge sunması için mahkeme huzuruna çıkmasını gerektiriyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
536.588,58 TL 1,30%
ethereumETH/TRY
34.192,02 TL 1,69%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
6.174,51 TL 1,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,22 TL 3,23%
cardanoADA/TRY
6,92 TL 3,29%
staked-etherSTETH/TRY
34.031,82 TL 1,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 3,01%
matic-networkMATIC/TRY
21,33 TL 1,46%
Bağlantıyı kopyala