SEC, Ripple Davasında Ek İfade Verilmesi İçin İzin İstedi

sec ripple davasinda ek ifade verilmesi icin izin istedi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) beş tanığı daha dinlemek istediğini bildirdi. Dinlenmek istenen tanıklar arasından eski Ripple CFO’su Ron Will ve eski Xpring kıdemli başkan yardımcısı Ethan Beard da yer alıyor. Bununla birlikte, bir şirket temsilcisi de ifadelerindeki boşlukları kapatmakla görevlendirileceği belirtildi. 

SEC, keşif sırasında ortaya çıkan kanıtlar ve Ripple’ın suçlandığı kayıtsız XRP satışlarının tam kapsamı nedeniyle ifade sayısının artırılması gerektiğini savunuyor. Konu ile ilgili olarak on eski ve mevcut Ripple çalışanı ifade vermeye hazır durumda yer alıyor. 

Bununla birlikte SEC, Ripple’ın lobicilik çalışmalarıyla ilgili de bilgi istiyor. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı Chris Giancarlo, Haziran 2020’de XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olmadığını kamuoyuna açıklamıştı. Ancak SEC, Ripple’ın maaş bordrosunda yer aldığını söylüyor:

“Ripple, davadaki pozisyonunu desteklemek için bu yetkiliye ödeme yaptığı açıklamalarına güveniyor… Ripple, piyasa katılımcılarının inançlarına dayanarak sözde adil bildirim eksikliğini ortaya koyduğundan, SEC, sözde kafa karışıklığının olup olmadığını araştırma hakkına sahiptir.”

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 400.130,79 TL 0,56%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.807,81 TL 3,86%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 2,45%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,07%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.445,85 TL 3,33%
xrp
XRP (XRP) 9,04 TL 1,39%
solana
Solana (SOL) 1.237,59 TL 2,75%
polkadot
Polkadot (DOT) 281,53 TL 4,81%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,03 TL 0,32%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,19%
Copy link
Powered by Social Snap