bitcoinBTC/TRY
765.839,89 TL 3,33%
ethereumETH/TRY
47.321,32 TL 3,07%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.004,29 TL 1,84%
xrpXRP/TRY
14,36 TL 1,39%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
47.384,65 TL 3,09%
solanaSOL/TRY
655,45 TL 11,89%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 4,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 2,14%

Paylaş

SEC, Mormon Kilisesi’nin Gizli Yatırım Portföyüne Soruşturma Başlattı

sec mormon kilisesinin gizli yatirim portfoyune sorusturma baslattidfgreb

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Mormon Kilisesi’nin 100 milyar dolarlık yatırım portföyü hakkında soruşturma başlattı. Kilise, 2019’da eski bir çalışan varlıkları ifşa edene kadar yatırımlarının gizliliğini korumaya çalışmıştı.

SEC’den Mormon Kilisesi’nin Yatırım Portföyüne Soruşturma

Mormon Kilisesi’nin mali yönetim kolu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından milyar dolarlık yatırım fonunu gizli tutma çabaları nedeniyle soruşturma altında.

Bu haftanın başlarında, kilisenin yatırım şirketi Ensign Peak Advisors’ın eski bir çalışanı olan muhbir David Nielsen, fonun bildirilmeyen yabancı hesaplar tuttuğunu, IRS’ye yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu ve SEC’e hileli beyanlarda bulunduğunu ifade etti.

Son Zaman Azizleri İsa Kilisesi, kilise dışından çok az kişinin farkında olduğu halde, gizlice on milyarlarca dolar değerinde bir yatırım portföyü biriktirmişti. Bu gelişme, bugün kamuoyuna duyurulan bir soruşturmayla ABD düzenleyici kurumunun dikkatini çekti.

SEC, Mormon Kilisesi’nin 100 milyar dolarlık yatırım portföyü hakkında resmi olarak soruşturma başlattı. Ayrıca konuya yakın kişilere göre soruşturmanın önümüzdeki aylarda bir anlaşmaya varılabileceğini belirtiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala