SEC Komisyon Üyesi Roisman Görevinden Ayrılacağını Duyurdu

sec komisyon uyesi roisman gorevinden ayrilacagini duyurdu

20 Aralık’ta, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) Cumhuriyetçi bir komisyon üyesi olan Elad Roisman, Ocak ayı sonunda görevi bırakacağını açıkladı. Görevini bir süre daha yürüteceğini belirten Roisman, bu süre zarfında görevini aynı şekilde yerine getireceğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Başkan Biden’a Ocak ayı sonuna kadar görevimden istifa edeceğimi bildiren bir mektup gönderdim. Bu teşkilatın Komiseri ve Başkan Vekili olarak Amerikan halkına hizmet etmek, profesyonel hayatımın en büyük ayrıcalığı oldu. Yatırımcıları ve piyasalarımızı derinden önemseyen olağanüstü SEC meslektaşlarımla birlikte çalışmak benim için büyük bir onurdu. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, yatırımcıları koruma, adil, düzenli ve verimli piyasaları sürdürme ve sermaye oluşumunu kolaylaştırma misyonumuzu ilerletmek için Komisyon Üyeleri ve SEC’in inanılmaz personeli ile birlikte çalışmaya kararlıyım.”

wisdomtreenin etf basvurusu sec tarafindan reddedildi

SEC Komisyon Üyesi Roisman Görevinden Ayrılıyor

Eski ABD Başkanı Donald J. Trump tarafından atanan göreve Roisman, 2018’den beri SEC’de görev yapıyor. Başkan Joe Biden’ın göreve gelmesinden ve Gary Gensler’i atamasından önceki aylarda kısa bir başkan vekili olarak görev yapıyordu.

Roisman’ın görev süresi resmi olarak 2023’e kadar sürüyor. Duyurusu, planları veya gerekçeleri hakkında sınırlı ayrıntı verdi ve görev süresini “profesyonel hayatımın en büyük ayrıcalığı” olarak nitelendirdi.

Roisman’ın görev süresinin resmi olarak 2023’e kadar sürdüğünü belirtelim. Roisman duyurusunda, planları ve gerekçeleri hakkında sınırlı ayrıntı yer verirken, görev süresini “profesyonel hayatımın en büyük ayrıcalığı” olarak nitelendirdi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.462,79 TL 3,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.549,00 TL 6,94%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.930,11 TL 5,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,66%
solana
Solana (SOL) 1.273,00 TL 15,75%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 7,06%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,95 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,11 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala