SEC, GameStop Faaliyetlerini Yakından İnceleyeceğini Açıkladı

Abone Ol:google-news
0
29/01/2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), GameStop etrafında gelişen bir dizi faaliyeti inceleyeceğini açıklayan bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “düzenlenmiş kuruluşlar tarafından alınan ve yatırımcıları dezavantajlı duruma getirebilecek veya başka bir şekilde belirli menkul kıymetleri alıp satma kabiliyetlerini gereksiz yere engelleyebilecek eylemleri yakından inceleyecekleri” ifadesi yer aldı.

SEC, açıklamasında doğrudan Robinhood’dan bahsetmedi ancak platformdaki kısıtlamaları ele alan tartışmalara atıfta bulundu. Robinhood’daki GME hisseleri, kısa pozisyonlarda yer alan hedge fonlarının önemli kayıplar yaşamanın ardından dün itibariyle durdurulmuştu. Eleştirmenler ise, söz konusu durdurma kararını hedge fonlarının lehine bir piyasa manipülasyonu olarak yorumladı.

SEC, tüm piyasa katılımcılarını menkul kıymetler yasalarına uymaları gerektiği konusunda uyardı. Kurum ayrıca federal yasalar tarafından yasaklanan kötüye kullanım veya manipülatif alım satım söz konusu olduğunda yatırımcıları korumak amacıyla harekete geçeceklerini belirtti.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 304.494,08 TL 3,61%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.611,34 TL 1,23%
tether
Tether (USDT) 8,51 TL 0,35%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.911,35 TL 5,12%
cardano
Cardano (ADA) 12,39 TL 3,55%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,65 TL 3,14%
xrp
XRP (XRP) 7,08 TL 3,82%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,51 TL 0,28%
polkadot
Polkadot (DOT) 176,66 TL 7,13%
uniswap
Uniswap (UNI) 183,06 TL 6,10%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap